تهیه نقشه های تحلیلی GIS

قابل توجه کلیه متخصصان ومدیران حوزه های تخصصی  به جز جغرافیا،نقشه برداری ، آمار وGIS

هریک از حوزه های تخصصی جغرافیا،نقشه برداری ، آمار وGIS  شامل متخصصانی است که در تقسیم بندی زیر قرار می گیرند:

 • متخصصان حوزه اطلاعات مکانی:جغرافیدانان ونقشه برداران( تدوین نقشه های عوارض طبیعی وانسان ساخت)
 • متخصصان حوزه آمار: تدوین بانک های اطلاعاتی تحلیلی
 • متخصصان حوزه GIS:ارتباط  دو حوزه تخصصی اطلاعات مکانی و آماری

در سال های گذشته پیشرفت های چشمگیری در هریک از حوزه های فوق مشاهده شده است ولی این پیشرفت ها به چه میزان در حل مشکلات مردم موثر بوده است،دلیل عدم انطباق میزان پیشرفت به توسعه حوزه های مختلف مدیریت چیست؟

علل اصلی این ناکارامدی را می توان در موارد ذیل برشمرد:

1-عدم ارتباط متخصصان حوزه های مذکور 2-عدم  مدیریت واحد هریک از حوزه های مذکور در مدیریت

راهکار اجرایی:

بهره گیری  متخصصان ومدیران  از متخصصان حوزه اطلاعات مکانی و حوزه آمار و ترکیب منطقی این دو حوزه توسط حوزهGIS در جهت پاسخگویی به نیازهای حوزه متولی

حوزه GIS ابزار منطقی ترکیب اطلاعات توصیفی و مکانی رو در اختیار متخصصان ومدیران قرار می دهد و هزاران قلم آماری را تنها در یک نقطه مختصاتی تجمیع می کند.

قطعا تجمع اقلام اطلاعاتی گوناگون و تعریف انواع ارتباطات بین این اقلام توسط کارشناسان ومدیران ،محصولی را به ارمغان خواهد آورد به نام تصمیم درست،منطقی وعلمی کارشناس ومدیر

ذکر یک مثال در این حوزه، به درک بهتر این متن کمک خواهد نمود.

یک کارشناس ومدیر قرار است درخصوص جانمایی یک پروژه در سطح شهر اتخاذ تصمیم نماید، با مراجعه به نقشه تحلیلی که توسط متخصص GIS تهیه شده است، اقلام اطلاعاتی را در محدوده تصمیم گیری خود مشاهده می نماید. از متخصص GIS درخواست می کند تا شروط او را برای مکان یابی لحاظ نماید، به عنوان نمونه فاصله از حرایم تاسیسات برق، فاصله از مناطق مسکونی وتجاری وصدها شرط دیگر که کارشناس یا مدیر برای تعریف پروژه خود درنظر گرفته است.حال کافی است متخصص GIS در کسری از زمان پیچیده ترین تحلیل ها در اختیار کارشناس ومدیر قرار دهد. البته درصورتی می توان به تحلیل او اعتماد کامل کرد که قبلا متخصص جغرافیا ونقشه بردار، اطلاعات صحیح از عوارض مکانی وهمچنین  متخصص آمار، اطلاعات صحیح و قابل استناد را براساس موقعیت های برداشت شده به متخصص GIS تحویل داده باشند. دراین صورت دیگران نگران تصمیمات کارشناسان ومدیران نخواهیم بود.

عصر جدید قطعاً عصر اطلاعات خواهد بود.

بدین معنی که  پیشرفت اشخاص حقیقی و حقوقی در ارتباط مستقیم با مدیریت اطلاعات صحیح و بهره‌گیری از تحلیل‌های درست و منطقی برای مدیریت و پیش‌بینی کسب‌وکار خواهد بود.

برنامه‌ریزی ،طراحی،استقرار و پشتیبانی  بانک‌های اطلاعاتی که به‌صورت هم‌زمان تحلیل‌های مکانی توصیفی را در ارتباط با یکدیگر فراهم سازد تخصصی حرفه‌ای است که علاوه برآشنایی کامل با سیستم‌های نرم‌افزاری نیازمند تجربه حرفه ای و تخصصی درزمینه های مختلف دیگری ازجمله بازاریابی،آمار و شهرسازی  نیز می باشد تا تفکرات صحیح را در پیاده‌سازی و تحلیل اطلاعات به‌صورت هوشمندانه ارائه دهد.

تجربه سال‌ها همکاری با مشاوران،دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها و بخش خصوصی سبب شده است تا بزرگ‌ترین و به‌روزترین بانک اطلاعات Gis را در اختیار داشته باشیم و درنتیجه لایه‌های اطلاعاتی شما در کنار سایر لایه‌های مکانی توصیفی پایه،تحلیل‌های چندگانه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ما این مهم را در یک پکیج کامل به شما ارائه خواهیم داد

از آموزش به غیرحرفه‌ای ها گرفته تا اجرا و پشتیبانی

در صورت درخواست سازمان مبنی بر محدودیت در ارائه اطلاعات ،تولید بانک‌های اطلاعاتی و خروجی‌های موردنظر را در محل شما وتوسط نیروهای شما ارائه خواهد شد.

مدیران طرح پروژه‌های عمرانی

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات همواره رفع اختلاف میان واحدمعماری و فروش در طراحی پلان‌ها است.

ما بر اساس معیارهای چندگانه مدیریتی شما (ازنظر کیفیت فضایی،مرغوبیت واحدها و…) ،پلان‌های مجتمع‌های شمارا با کمترین تغییرات و در کمترین زمان ممکن  به پربازده ترین پلان هاتبدیل می کنیم.

مدیران  دفاتر فروش

ما برای شما بانک اطلاعات پیش خریداران تان را تهیه خواهیم نمود، به نحوی که با تغییر نقشه های اجرایی وتصمیمات مدیریتی،شما بتوانید درکسری اززمان وضعیت بهینه واحدهای واگذارشده را مشاهده نموده و برای تعیین تکلیف سایر واحدها برنامه ریزی کنید.

صاحبان مشاغل خدماتی وتولیدی

ما برای شما بر اساس نوع جامعه هدفتان،بانک‌های اطلاعاتی خواهیم ساخت ،تا بر اساس آن بتوانید ارتباط راحت‌تر و معنادارتری را با جامعه مخاطب خود برقرار کنید.

دانشجویان و اساتید محترم

یکی از چالش‌های شما ،همواره عدم دسترسی به اطلاعات صحیح و به‌روز می‌باشد که این مهم باعث کندی روند تحقیقات وبعضا توقف در مرحله شناخت می‌شود،ما برای شما دسترسی کامل به لایه‌های اطلاعاتی جامع و به‌روز در حداقل زمان فراهم خواهیم کرد.

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سيد مجتبي فرشچي

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام. اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات محاسبه آنلاین عوارض ، 2-ویدئوهای آموزشی.

‫۲ نظرها

 1. سلام. یک نقشه ی انطباقی مناطق اموزش و پرورش با نقشه ی مناطق شهری مشهد می خواهم. تنها برای منطقه ی دو توانستم در اینترنت پیدا کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید .متاسفانه نه در سایت نواحی اموزش و پرورش هست و نه در سایت مناطق شهرداری؟!

  1. باسلام واحترام،
   هریک از نهادها و سازمان ها،بسته به مسولیت خود مناطق شهر مشهد را تفکیک نموده است.
   نقطه مشترک این طبقه بندی ها معابر شهری است.
   انطباق وبرهم اندازی مناطق شهرداری با مناطق سایر ارگان ها و نهادها ی خدمات رسان بسته به نیازهای پژوهشگر قابل تولید توسط این مشاور بااستفاده از ابزار gis می باشد،درصورت نیاز می توانید از طریق سفارش تولید نقشه،هرنوع نقشه مورد درخواست خود را دریافت نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام بر شما؛

سید مجتبی فرشچی

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: