انتقادات مردمی از شهرداری مشهد

لزوم نقد منصفانه عملکرد شهرداری مشهد

شکی وجود ندارد که نظارت مردمی گسترده بر عملکرد مدیران می تواند تغییرات شگرفی در نحوه مدیریت آنان ایجاد کند. اگر مدیر در این کشور احساس کند که عملکردش به صورت مداوم زیر نگاه های تیزبین و دقیق مردم و متخصصین قرار دارد، قطعا در تصمیم گیری های خویش دقت بیشتری خواهد داشت.

از طرفی نظارت مردمی و در معرض دید و قضاوت بودن، انرژی مضاعفی به مدیران خواهد داد تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند و در پیش چشم مردم سربلند ظاهر گردند.

نظارت گسترده مردمی باعث لو رفتن مدیران شعار محور و در عین حال بدون عملکرد واقعی خواهد شد و اعضای شورا را مجبور خواهد نمود که بعد از راه یابی به شورای شهر، در جهت پیاده سازی و اجرای عملی شعارهای خویش تلاش نمایند. زیرا می دانند که زیر نظر هستند.

فواید نقد عملکرد شهرداری مشهد در رسانه ها

همان گونه که در مقدمه بحث به آن اشاره شد، زیر نظر گرفتن عملکرد مدیران شهرداری مشهد و نقد منصفانه در رسانه ها، آثار و برکات زیر را به دنبال دارد:

 • ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر و خدمت بهتر به مردم، زیرا مدیران شهرداری مردم را ناظر عملکرد خود می بینند.
 • تقویت ارتباط بین مردم و مدیران شهرداری و در نتیجه درک متقابل بهتر و بالاتر
 • پاسخگو نمودن برخی مدیران که از عدم اطلاع مردم و یا از عدم انعکاس اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند
 • ایجاد امکان حمایت های مردمی از تصمیمات مدیران شهری
 • شناخت عمیق مردم از مدیران موفق و ایجاد امکان ارتقاء آنان در انتخابات و راه یابی مدیران موفق به شورای شهر مشهد
 • اتحاد و یک صدایی گروه های ذینفع در شهر در جهت بیان دقیق خواسته های خویش و پیگیری آن از مدیران شهری
 • . . . .

ابتدا با ۱۳۷ تماس بگیرید بعد در این سایت کامنت بگذارید

از آنجایی که مشهدی های عزیز در اینجا اقدام به طرح مشکلات خویش در ارتباط با شهرداری می کنند و ما به عنوان بخش خصوصی اقدام به انعکاس آنها می کنیم و عملا نمی توانیم در جهت رفع مشکل دست به کار شویم، دوستان ابتدا با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس بگیرند و مشکلات را بگویند تا از طرف شهرداری کار لازم صورت پذیرد.

سپس در اینجا نیز بازتاب دهند. وقتی همه در یک محیط نظرات انتقادی و پیشنهادی را نشر دهند می توان جمع بندی های کلی داشت. امید است این حرکت سرآغاز شروع یک جمع قوی و منسجم از مردم مشهد گردد که علاقمند به وضعیت شهر خویش و پیگیر اقدامات شهرداری هستند.

مطمئنا این جمع باعث بهبود عملکرد شهرداری مشهد و حذف مدیران غیر مردمی و ناکارآمد خواهد شد.

از دوستان می خواهم که در خصوص این بحث نظارت مردمی نیز دیدگاه خویش را درج کنند.

راستی برای اینکه شهرداری را در جریان مشکلات خود قرار دهید، علاوه بر تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷، از لینک زیر می توانید درخواست خود را به صورت الکترونیک با ۱۳۷ مطرح نمایید :

ثبت درخواست به صورت اینترنتی اداره ارتباط مردمی شهرداری مشهد (۱۳۷)

تقدیر و تشکر در کنار انتقاد و بیان کاستی ها

لطفا هم موارد مثبت و درخشان عملکرد شهردار و مدیران شهرداری مد نظر قرار گیرد و هم موارد منفی و بیان کاستی ها. و اینطور نباشد که فقط بر نقاط ضعف تمرکز شود.

تقدیر و تشکر و یا انتقاد از مدیران شهرداری مشهد با ذکر نام و سمت

به جهت اینکه عملکرد درخشان مدیران شهرداری مشهد بخوبی دیده شود و احیانا عملکردهایی که باعث نارضایتی شده نیز شناخته شود، لطفا تجربه خود در خصوص ارتباط با مدیران شهرداری را با ذکر سمت و نام مدیر و جرئیات کامل در بخش دیدگاه همین صفحه درج نمایید.

آنچه که از دست ما بر می آید

مشاورین اطمینان شرق با توجه به در اختیار داشتن این وب سایت و وب سایت دیگر خویش با آدرس www.etminanshahr.ir ، که به جرات می توان گفت در زمینه شهرداری و شورای شهر جزء تخصصی ترین و پربازدیدترین سایت های اینترنتی در کشور هستند، آمادگی انعکاس نقدهای منصفانه و انتقادات از عملکرد شهردار و شورای شهر مشهد و مدیران زیر مجموعه را دارد.

در این خصوص در بخش دیدگاه در همین صفحه، نقطه نظر و دیدگاه خویش را درج نمایید.

امید است انعکاس این انتقادات به بهبود امور منجر گردد.


{عینا متن پیام دریافتی انعکاس گردیده است، بدیهی است هر گونه اظهار نظری از جانب شهرداری مشهد در خصوص این موضوعات در همین محل منعکس خواهد شد. از این متن نکات زیادی می توان استخراج نمود که اظهار نظر را به خوانندگان واگذار می کنیم. لطفا در کامنت های پایین صفحه اعلام نظر داشته باشید و به شماره انتقاد اشاره داشته باشید}

۴۵۷۰ نظافت محوطه اطراف باغ وکیل آباد

تاریخ ارسال : ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

۱۳۳۴ زیان مالی ناشی از تاخیر زمانی (منطقه۹)

تاریخ ارسال : ۱۴۰۱/۰۳/۲۹

۸۰۵۲ معضلات و فرهنگ ترافیکی مشهد

تاریخ ارسال: ۱۴۰۱/۰۳/۱۹

چند نکته از یک هموطن‌ مقیم سوئد, عاشق ایران و بخصوص  زادگاهم مشهد، در باره پاره ای از نا هنجاری ها که در مسافرت اخیرم به مشهد مشاهده کردم.

ولی قبل از هر چیز از کارهای بزرگ و زیربنایی شهرداری مشهد که با کیفیت و استانداردهای بالا،  با سلیقه و کارشناسانه انجام شده و من در مسافرت  اخیرم به مشهد شاهد آنها بودم شگفت زده شدم. تمیزی شهر، سنگفرش زیبای پیاده روها، ایجاد پارکها و بوستان های خوب ‌و جذاب، نورپردازی خیابان ها، پیادهرو ها و پارکها در شب، خیابان سازیهای راهبردی و ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در خیابان‌ها نمونه هایی هستند که‌ امیدوارم با جدیت ادامه داشته باشد.

یک کمبود مشهود که در زیبایی و انضباط ترافیکی شهر خیلی موثر است عدم یا کمبود خط کشی در خیابان های شهر بود که شاید سازمان دیگری غیر از شهرداری متولی آن می‌باشد. 

 • حالا مطالبی در مورد تیتر بالای این نوشته‌ و این مقدمه کوتاه که‌ در نگاه اول یک توریست، این ظاهر زیبا و تمیز یک شهر یا یک کشور، از فرودگاه، خدمات فرودگاهی و برخورد محترمانه ماموران گرفته  تا انضباط رانندگی و ترافیکی وجهه تمایز بین یک کشور جهان سومی و یک کشور پیشرفته را تشکیل می‌دهد.
 • در صدر همه این بی انضباطی ها ورود زشت،  گردن کلفتانه و خطرناک موتورسواران به پیاده رو‌ هاست که من در هیچ کشور دیگری ندیده ام. این پدیده زشت ظاهرا برای مردم به امری عادی و پذیرفته شده تبدیل شده. 
 • ایستادن اتوبوس های شهری وسط خیابان برای سوار و پیاده کردن مسافران و ایجاد راهبندی.
 • کمبود خط کشی های موثر و ماندگار در خیابان‌ها که باعث روان شدن ترافیک هستند و در زیبایی خیابان های شهر و جاده ها نقش عمده دارند.
 • حرکت اتومبیل ها وسط و روی خط کشی های خیابان‌ها به جای حرکت بین خطوط کشیده شده در خیابان‌ها که کار زشتیست و باعث مشکلات ترافیکی می‌شود. 
 • عدم رعایت حق تقدم برای عابر پیاده، که در اغلب شرایط حق تقدم دارد.
 • اینها‌‌ نمونه‌ هایی از این ناهنجاریهاست که به باور  من مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر می باشند و با ورود امامان جماعت شهرها برای تذکر و به عنوان پرچمدار اصلاحاتی اینچنینی، با کمک نیروهای انتظامی یا شاید شهرداریها، با بودجه کمی قابل حل شدن هستند. شهروندان بالغ خود می‌توانند ( و باید)، ضمن رعایت حقوق شهروندی، در راستای همین فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در حل مشکلاتی نظیر انچه در بالا ذکر شد و شاید در تقابل با سایر معضلات اجتماعی دیگر مثل رشوه خواری و فساد اداری و بی ادبی ها و غیره شرکت کنند، ولی نه از راه پرخاشگری و ایجاد درگیری و نه حتی تذکر کلامی بلکه ترجیهن فقط با یک نگاه عمیق و معنی دار. این ژست معمول مردمان کشوریست که من مقیم آن هستم، در برخورد با اغلب کجروی ها و بطور شگفت انگیزی موثر.

با احترام یک پزشک ایرانی مقیم اروپا ( سوئد) و دوستدار ایران

در خاتمه معتقدم جمله پایین می‌تواند برای فرهنگ سازی ادب و احترام به مراجعه کننده به سردر تمام ادارات و سازمانهایی که به نوعی با ارباب رجوع سروکار دارند٫ مثل فرودگاه ها ، شهرداری ها وو….. شود:

«مهربانی و ادب بالاترین نماد هوش و ذکاوت است»

۱۶۱۲ نظارت بر ساخت و سازهای منطقه ۱۰ (به ویژه پارکینگ ها)

تاریخ ارسال: ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

۴۸۶۵ وضعیت نامناسب خیابان عدل خمینی ۵۴

تاریخ ارسال : ۱۴۰۱/۰۲/۳۰

۳۵۵۳ پارک ریحانه و عدم پاسخگویی مسئولین

{با توجه به دیدگاه مورخه ۱۴۰۱/۳/۳ این مورد تا حدودی حل و فصل شده است}


تاریخ ارسال : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

سلام
بنده یک شهروند شهر مشهد هستم
که امروز می خواستم شهردار شهری که هستم رو ببینم
به این منظور به شهرداری واقع در میدان شهدا رفتم که بنده رو ارجاع دادن به درخواستهای مردمی که در ابتدا امید داشتم بعد از چند وقت بالاخره ایشون رو میبینم،اما آقایی رو دیدم که جانباز بودن و چهار ماه بوده که نتونستن ببینن و به گفته ی خودشون هنوز مشکلشون حل نشده، خلاصه در خواستم رو مکتوب نوشتم به امید حل مشکل
اما به نظرم شهردار یک روز در ماه یا سال رو برای ملاقاتهای مردمی اختصاص بدن، تا یه شهروند مثل من هم بتونه حرفشو رو بزنه، شاید کسی سواد نداشته باشه که مکتوب بنویسه و خیلی موارد دیگه…
خلاصه نمی دونم شما می تونید این مطالب رو بهشون انتقال بدین، یا نه؟ به نظر بهتر از نگفتن هست
اما مسئله ای که من رو درگیر کرد
این بود که چند وقتی هست برای ورزش پارک بانوان ریحانه خانوادگی میریم
که روزهای اول دختران و خانمهایی‌ بودن،که آهنگ با صدای بلند گذاشته بودن و حرکات موزون، انجام میدادن،که به مسئولین اونجا گفتیم، اما ترتیب اثری حاصل نشد، بعد به گزارشهای مردمی۱۳۷زنگ زدم، که متاسفانه تغییری حاصل که نشد رادیو هم اضافه شد، خانمی گفتن مدیریت قبلی چنین برنامه هایی نداشتن، اما مدیریت جدید رادیو میذارن و دف و اسپیکر هم آزاد کردن خانمها داخل پارک بیارن،روز بعد تصمیم گرفتیم زودتر بریم شاید برنامه ای نباشه، اما متاسفانه رادیو آوا روشن با صدای بلند درحال پخش در داخل محوطه پارک بود، به مرکز ارتباطات مردمی زنگ زدم۰۵۱۳۲۲۲۲۱۷۷که آقایی صحبت کردن و فرمودن به ما ربطی نداره به وزارت ارشاد بگید، بعد با خود مدیریت پارک صحبت کردم، که ایشون فرمودن، به ما خیلی اعتراض زدن که پارکتون بی روح هست، ما هم براشون رادیو گذاشتیم که مجاز هست، گفتم شما ساده ترین و مضرترین راه رو انتخاب کردید، چقدر برنامه ها میشه داشت تا پارکها روح دار بشن بدون آهنگ، چقدر مقالات هست که موسیقی بد،آسیب میزنه به انسانها، خلاصه ایشون فرمودن شما نمی تونید برای همه تصمیم بگیرید، من هم گفتم من برای کسی تصمیم نمی گیرم، فقط حقوق شهروندی خودم رو مطالبه میکنم،همین
فرمودن برید شهرداری اعتراض کنید
خلاصه دیدم اینطوری نمی شه، یک روز کارم رو کنار گذاشتم رفتم شهرداری، که در برگه ای اعتراضم رو نوشتم، آقای بهمن پور مسئولش نبودن و با خانمها صالحی و فرحبخش صحبت کردم، که خانم صالحی هم فرمودن، خوب پارک دیگه ای نزدیک خونه تون نیست که برید،واقعا می خوام بدونم، اگه ما توی این پارکها دعاو قرآن بذاریم، همین قدر آزادیم یا نه باید بریم مجوز بگیریم، چرا مملکت اسلامی برای اعاده ی حق، یک شهروند رو اینطور اذیت کنن، به نظر در اخبار شهردار آقای ارجائی فردی متدین هستن، اما ویترین کارشون که کارمندا و محیط شهری هست، نمود دیگری داره،کاش انتصابات، با دقت بیشتری انجام بشه
در ضمن در سامانه کمیته نظارتی شورای شهر هم می خواستم شکایت کنم، که با نوشتن کد ملی، میگفت کد ملی نامعتبر هست و نمی تونستم،ثبت درخواست کنم، اینم رسیدگی بشه،واقعا شاید کسی نتونه حضوری بیاد، الکترونیکی هم نمی تونه به شما صحبت کنه؟؟،ممنون میشم اینم پیگیری کنید
از اینکه طولانی شد، عذر خواهم، اما چاره ای، جز توضیح و بیان مطالب نبود
به امید بهبود بهتر اوضاع و پیش به سوی برقراری عدالت اجتماعی و جامعه ای اسلامی
والسلام

۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

‫۱۸ دیدگاه ها

 1. با سلام
  ضمن تشکر از درج پیامی که ارسال کرده بودم
  وقدردانی نسبت به ترتیب اثر دادن انتقادم
  و سپاسگذاری از ایننکه محیطی در پارک ریحانه فراهم شد،تا من هم بتونم استفاده کنم
  اما همجنان خواستار،تعیین زمانی از سوی شهردار برای ملاقات مردمی هستم
  با سپاس،والسلام

 2. سلام.شب اومدیم پارک بهار حدفاصل رسالت و خواجه ربیع.ساعت ۱۰ شب توالت ها بسته بودند.چرا؟؟بااین جمعیت زیاد.شب ها مردم‌زیادتر میان پارک چون روزها گرمه اما شما شبو میبندین و روزو باز میزارید.خب بعضیا گوشه کنار پارک دستشویی میکنن و این بدتره.

 3. سلام‌بیش‌از۹ماه‌ازبه‌سرقت‌رفتن‌پل‌روی‌جوی
  خط‌عابرپیاده‌مقابل‌بازارروزشهرداری‌بلوارجانباز
  میگذرد‌.باتماسهای‌مکرر۱۳۷ درطی‌این‌مدت
  متاسفانه‌اقدامی‌انجام‌نشده‌‌است.

 4. باسلام وخسته نباشید
  خواهشا به افراد پلیس ساختمان تذکربدید برای توجیه کارشون اینقدر همسایه ها وبرادران رابه جان هم نیندازن اگه دربحث امورساخت وساز یک نفربدون مجوز کاری انجام میده به طرف دائم نگن درمورد شماازاین ساختمان یاازاین میلان تماس گرفتن به خدا این کارماموران شما جزجدائی بین خانواده ها اون هم برای چندین سال عاقبت خوشی نداره ازبابت همین مسئله چندسالیه برادر بزرگترم به برادران دیگه تهمت خبرچینی زده حتی بعضی مواقع کاربه جنگ ودعواکشیده شده تورو به جوون عزیزترین کس تون اینکاروبامردم نکنید

 5. ساکن بلوار ستاری ستاری ۲۸ مجاور چهل بازه در حال ساخت هستم، چند سال است که سروصدا، خاک، مزاحمت های وقت و بی وقت پیمانکار شهرداری را تحمل کرده ایم به این امید که بالاخره پارکی در مجاورت منزلمان ساخته می‌شود اما شهرداری، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و… زحمت کشیده اند و یک پارکینگ بزرگ را جلوی خانه های ما می‌سازند ک بعد از بتوانیم به صورت مادام‌العمر از سرو صدا، دود مزاحمت بازدید کنندگان پارک بهره مند شویم

 6. سلام . از عضوشورای شهر که مسئول است خواهش میکنم در یک وقت مناسب از بلوار شهیدفلاحی ۷ نبش بهورز ۴ بازدیدی داشته باشید ساختمانی نیمه کاله رهاشده که شهرداری منطقه در برج ۱۱ پارسال اخطاری به مالک داد و از قول شورای شهر هم مطلبی رانوشته بود که ایکاش نمی نوشت چون ظاهر ا منتظرند اتفاقی بیفتد و با گزارش ۵ حاضر شوند « مگر در آن پرده ننوشته بود اگر مالک ظرف سه ماه ترتیب اثرندهد چنان و چنین میکنیم ؟ پس چد شد آن خط و نشونها ؟ چرا شهرداری کاری نکرده ؟حتمآ منتظر واقعه و حضور گزارش ۵ و مسئلولین هستند !

 7. باسلام دربلوارشهیدفلاحی بعد از بهورز۴ جنب فروشگاه بزرگ اتکا فاقد پیاده رو میباشد و مردم ناچارند از خیابان و بین ماشینها گذر کنند که خطراتی دارد اگرشهرداری محل همتی بکند و با امکاناتی که دارد پیاده رو ایجاد نماید کاری بسیار مفید و عاقبت بخیری نموده است .

 8. لطفا برای محله ی منزل آباد سرویس حمل و نقل عمومی قرار دهید زیرا در نقطه ی کور قرار گرفته و برای افرادی مثل من که معلم این منطقه هستم و مجبوریم هرروز به این محله رفت و آمد کنیم بسیار گران و سخت می باشد. حتی مناطق دورتر دارای سرویس حمل و نقل عمومی می باشندو با توجه به نزدیک بودن منزل آباد به پایانه الهیه اجحاف در حق شهروندان این محله می باشد.

 9. مدتی است که در خیابان موسوی قوچانی ۱۳ روضه خوان ۳ همکاران زحمت کش جهت نظافت حضور ندارند و همیشه کثبف می باشد ،لطفا مساعدت نمایید .

 10. با سلام و خسته نباشید
  شهرداری مشهد برای زیباسازی شهر تلاش زیادی کردند و از این بابت از کلیه عوامل شهرداری تشکر میکنم اما مووصع انتقاد بنده بابت کاشت درختان غیر مثمر در شهر و کاشت درخت کاج در سطح شهر است که متاسفانه جز ظاهرزیبا عایدی دیگری ندارد. درصورتی که در اسلام کاشت درخت غیر مثمر بسیار نکوهش شده است. این کار جز هدر رفت انرژی هزینه چیزی ندارد. مخصوصا کاشت درخت کاج که جز افسردگی برای مردم خاصیت دیگری نداشته و همانطور که میدانید جنگل کاج در ژاپن جایی برای خودکشی است. پس چرا ما از ان عبرت نمیگیریم؟؟؟ ایا درخت دیگری که هم مثمر باشد هم همیشه سبز باشد وجود ندارد؟؟؟؟
  لطفا در این مورد بیشتر بررسی انجام شود و اگر میخواهیم چیزی را از دیگران کپی برداری کنیم لطفا کارهای مثبت و خوب انها باشد نه در اشتباهات بپاز انها پیروی کنیم.
  با تشکر

  1. با سلام
   امروز خبری در تمام‌خبرگزاریها اعلام شد با این عنوان
   🎥 به دلیل کمبود آب در ایالات متحده، چمن‌ها به دلیل آب بَر بودن، برداشته می‌شوند

   🔸در لاس‌وگاس، کار به جایی رسیده است که به دلیل گرم شدن کره زمین، آب کمیاب شده است، و بر اساس یک قانون جدید محلی، چمن‌ها باید برداشته شوند
   🔹در نوادای جنوبی، محوطه سازی بیشترین آب را در فضای باز و بیشتر از چمنزارها استفاده می کند.
   🔸این شهر در سال جاری حدود ۴ میلیون متر مربع از زمین های چمن را در فضاهای عمومی برداشته است، زیرا دیگر توان نگهداری بلوارهای سبزی را که نیاز به آبیاری دارند، ندارد.
   🔹 بازرسان آب که به آنها “پلیس آب” نیز می گویند، در منطقه گشت می زنند تا نظارت کنند چه مقدار اب مصرف میشود
   خب ما در وضعیتی که دچار خشکسالی های مکرر بودیم هنوز متوجه نشدیم بایدچمن ها را برداریم ووگیاه مقاوم به خشکی بکاریم؟؟؟
   شهرداری محترم لطفا روشن سازی بفرمایید

 11. سلام پیاده رو حاشیه بیمارستان ارتش خیابان بهشتی ۲ بیش از ۲سال میشه که نظافت نشده چند تا پیمانکار کار کردند وخاک باقیمانده حفاری ها هنوز همونجاست که با بارندگی وابیاری درخت های حاشیه گل میشه پیاده رو سمت مقابل هم نزدیک ۱۰ساله به واسطه پروژه ساختمانی سپهر مسدود شده لطفا پیگیری کنید

 12. سلام
  چرا حفاظت شهرداری رو کار پیمانکار نظارت ندارن
  من تو حفاظت فیزیکی هستم روزی ۱۲ ساعت کار میکنم با حقوق ماهیانه ۶۵۰۰ بدون حق اولاد بدون نوبت کاری تازه اشغالجمع میکنیم جارو میزنیم ابیاری میکنیم و شرکت گفتند اگر نکنین اخراجتون میکنم
  در حین یه باغبون معمولی تو شرکت روزی ۸ ساعت کار میکنه با حقوق ماهیانه حدود ۸ تومان میگیرن
  چرا این ظلم و توهین نیست به نیرو حفاظتی چرا نظارت نمیکنین منم مدرک بالا دارم
  ایا این انصاف

 13. باسلام
  در سید رضی ۵۸ ادامه پارک رود پارک هنوز خاکی و نامطلوبه خواهشی داشتیم نسبت به درست شدن سریع ان ممنون از همکاری شهرداری مشهد

  1. سلام. تا جایی که میدانم برای درخواست آسفالت یک معبر لازم است یکی از اهالی به شهرداری ناحیه مراجعه کند و درخواست بدهد و وجوه را از اهالی آن معبر بابت بخشی از هزینه جوی و جدول جمع آوری نموده و به حساب شهرداری واریز کند. آنگاه آن معبر در نوبت آسفالت قرار می گیرد. برای آسفالت معابر خاکی، مردم بایستی بخشی از هزینه را واریز کنند که البته برای هر واحد رقم درشتی نیست.

 14. شما که عرضه پاسخگویی ندارید ازین قرتی بازیا ی نظرات خودرابنویسید چیه تو وب سایت میذاریدجمع کنید این مسخره بازی رو مردم وسرکار گذاشتید

  1. واقعا این ادبیات شما باعث تاسف است. معلوم است که از اینکه مردم بتوانند خدمت گذاران خود را نقد کنند ناراحت هستید.
   شما پیشنهاد خودتان را بدهید.

   این کار ما در ابتدای راه قرار دارد. در توضیحات صفحه نیز توضیحات لازم ارائه شده است. ابتدا درخواست خود را با ۱۳۷ مطرح کنید تا پیگیری انجام شود. اما اینجا هم انعکاس دهید.
   در نهایت بایستی مسیر و راهی موثر برای امکان نقد عملکرد شهرداری مشهد در فضایی مجازی و سالم با حضور مردم شهر بیابیم. این کار اگر عملی شود به نفع شهرمان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

1- هر سازنده بنایی بالاخره گذرش به کمیسیون ماده صد خواهد افتاد. آموزش ویدئویی قواعد کمیسیون ماده صد و نحوه نگارش لایحه دفاعیه آن را از منو بسته آموزشی خریداری نمایید تا این کمیسیون را بشناسید و خود بتوانید نسبت به نگارش لایحه دفاعیه اقدام نمایید.

2- در این سایت می توانید شهردار مشهد را نقد کنید. در صفحه مربوط نسبت به درج دیدگاه در خصوص نقاط قوت و ضعف اقدام نمایید.

3- لطفا برای ارتباط با ما قبل از تماس تلفنی، از پیام رسان های سروش یا ایتا استفاده نموده و مستندات و تصاویر را ارسال نمایید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق