انتقادات مردمی از شهرداری مشهد

لزوم نقد منصفانه عملکرد شهرداری مشهد

شکی وجود ندارد که نظارت مردمی گسترده بر عملکرد مدیران می تواند تغییرات شگرفی در نحوه مدیریت آنان ایجاد کند. اگر مدیر در این کشور احساس کند که عملکردش به صورت مداوم زیر نگاه های تیزبین و دقیق مردم و متخصصین قرار دارد، قطعا در تصمیم گیری های خویش دقت بیشتری خواهد داشت.

از طرفی نظارت مردمی و در معرض دید و قضاوت بودن، انرژی مضاعفی به مدیران خواهد داد تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند و در پیش چشم مردم سربلند ظاهر گردند.

نظارت گسترده مردمی باعث لو رفتن مدیران شعار محور و در عین حال بدون عملکرد واقعی خواهد شد و اعضای شورا را مجبور خواهد نمود که بعد از راه یابی به شورای شهر، در جهت پیاده سازی و اجرای عملی شعارهای خویش تلاش نمایند. زیرا می دانند که زیر نظر هستند.

فواید نقد عملکرد شهرداری مشهد در رسانه ها

همان گونه که در مقدمه بحث به آن اشاره شد، زیر نظر گرفتن عملکرد مدیران شهرداری مشهد و نقد منصفانه در رسانه ها، آثار و برکات زیر را به دنبال دارد:

 • ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر و خدمت بهتر به مردم، زیرا مدیران شهرداری مردم را ناظر عملکرد خود می بینند.
 • تقویت ارتباط بین مردم و مدیران شهرداری و در نتیجه درک متقابل بهتر و بالاتر
 • پاسخگو نمودن برخی مدیران که از عدم اطلاع مردم و یا از عدم انعکاس اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند
 • ایجاد امکان حمایت های مردمی از تصمیمات مدیران شهری
 • شناخت عمیق مردم از مدیران موفق و ایجاد امکان ارتقاء آنان در انتخابات و راه یابی مدیران موفق به شورای شهر مشهد
 • اتحاد و یک صدایی گروه های ذینفع در شهر در جهت بیان دقیق خواسته های خویش و پیگیری آن از مدیران شهری
 • . . . .

ابتدا با 137 تماس بگیرید بعد در این سایت کامنت بگذارید

از آنجایی که مشهدی های عزیز در اینجا اقدام به طرح مشکلات خویش در ارتباط با شهرداری می کنند و ما به عنوان بخش خصوصی اقدام به انعکاس آنها می کنیم و عملا نمی توانیم در جهت رفع مشکل دست به کار شویم، دوستان ابتدا با سامانه 137 شهرداری تماس بگیرند و مشکلات را بگویند تا از طرف شهرداری کار لازم صورت پذیرد.

سپس در اینجا نیز بازتاب دهند. وقتی همه در یک محیط نظرات انتقادی و پیشنهادی را نشر دهند می توان جمع بندی های کلی داشت. امید است این حرکت سرآغاز شروع یک جمع قوی و منسجم از مردم مشهد گردد که علاقمند به وضعیت شهر خویش و پیگیر اقدامات شهرداری هستند.

مطمئنا این جمع باعث بهبود عملکرد شهرداری مشهد و حذف مدیران غیر مردمی و ناکارآمد خواهد شد.

از دوستان می خواهم که در خصوص این بحث نظارت مردمی نیز دیدگاه خویش را درج کنند.

راستی برای اینکه شهرداری را در جریان مشکلات خود قرار دهید، علاوه بر تماس تلفنی با سامانه 137، از لینک زیر می توانید درخواست خود را به صورت الکترونیک با 137 مطرح نمایید :

ثبت درخواست به صورت اینترنتی اداره ارتباط مردمی شهرداری مشهد (137)

تقدیر و تشکر در کنار انتقاد و بیان کاستی ها

لطفا هم موارد مثبت و درخشان عملکرد شهردار و مدیران شهرداری مد نظر قرار گیرد و هم موارد منفی و بیان کاستی ها. و اینطور نباشد که فقط بر نقاط ضعف تمرکز شود.

تقدیر و تشکر و یا انتقاد از مدیران شهرداری مشهد با ذکر نام و سمت

به جهت اینکه عملکرد درخشان مدیران شهرداری مشهد بخوبی دیده شود و احیانا عملکردهایی که باعث نارضایتی شده نیز شناخته شود، لطفا تجربه خود در خصوص ارتباط با مدیران شهرداری را با ذکر سمت و نام مدیر و جرئیات کامل در بخش دیدگاه همین صفحه درج نمایید.

آنچه که از دست ما بر می آید

مشاورین اطمینان شرق با توجه به در اختیار داشتن این وب سایت و وب سایت دیگر خویش با آدرس www.etminanshahr.ir ، که به جرات می توان گفت در زمینه شهرداری و شورای شهر جزء تخصصی ترین و پربازدیدترین سایت های اینترنتی در کشور هستند، آمادگی انعکاس نقدهای منصفانه و انتقادات از عملکرد شهردار و شورای شهر مشهد و مدیران زیر مجموعه را دارد.

در این خصوص در بخش دیدگاه در همین صفحه، نقطه نظر و دیدگاه خویش را درج نمایید.

امید است انعکاس این انتقادات به بهبود امور منجر گردد.


{عینا متن پیام دریافتی انعکاس گردیده است، بدیهی است هر گونه اظهار نظری از جانب شهرداری مشهد در خصوص این موضوعات در همین محل منعکس خواهد شد. از این متن نکات زیادی می توان استخراج نمود که اظهار نظر را به خوانندگان واگذار می کنیم. لطفا در کامنت های پایین صفحه اعلام نظر داشته باشید و به شماره انتقاد اشاره داشته باشید}

4570 نظافت محوطه اطراف باغ وکیل آباد

تاریخ ارسال : 1401/04/05

1334 زیان مالی ناشی از تاخیر زمانی (منطقه9)

تاریخ ارسال : 1401/03/29

8052 معضلات و فرهنگ ترافیکی مشهد

تاریخ ارسال: 1401/03/19

چند نکته از یک هموطن‌ مقیم سوئد, عاشق ایران و بخصوص  زادگاهم مشهد، در باره پاره ای از نا هنجاری ها که در مسافرت اخیرم به مشهد مشاهده کردم.

ولی قبل از هر چیز از کارهای بزرگ و زیربنایی شهرداری مشهد که با کیفیت و استانداردهای بالا،  با سلیقه و کارشناسانه انجام شده و من در مسافرت  اخیرم به مشهد شاهد آنها بودم شگفت زده شدم. تمیزی شهر، سنگفرش زیبای پیاده روها، ایجاد پارکها و بوستان های خوب ‌و جذاب، نورپردازی خیابان ها، پیادهرو ها و پارکها در شب، خیابان سازیهای راهبردی و ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در خیابان‌ها نمونه هایی هستند که‌ امیدوارم با جدیت ادامه داشته باشد.

یک کمبود مشهود که در زیبایی و انضباط ترافیکی شهر خیلی موثر است عدم یا کمبود خط کشی در خیابان های شهر بود که شاید سازمان دیگری غیر از شهرداری متولی آن می‌باشد. 

 • حالا مطالبی در مورد تیتر بالای این نوشته‌ و این مقدمه کوتاه که‌ در نگاه اول یک توریست، این ظاهر زیبا و تمیز یک شهر یا یک کشور، از فرودگاه، خدمات فرودگاهی و برخورد محترمانه ماموران گرفته  تا انضباط رانندگی و ترافیکی وجهه تمایز بین یک کشور جهان سومی و یک کشور پیشرفته را تشکیل می‌دهد.
 • در صدر همه این بی انضباطی ها ورود زشت،  گردن کلفتانه و خطرناک موتورسواران به پیاده رو‌ هاست که من در هیچ کشور دیگری ندیده ام. این پدیده زشت ظاهرا برای مردم به امری عادی و پذیرفته شده تبدیل شده. 
 • ایستادن اتوبوس های شهری وسط خیابان برای سوار و پیاده کردن مسافران و ایجاد راهبندی.
 • کمبود خط کشی های موثر و ماندگار در خیابان‌ها که باعث روان شدن ترافیک هستند و در زیبایی خیابان های شهر و جاده ها نقش عمده دارند.
 • حرکت اتومبیل ها وسط و روی خط کشی های خیابان‌ها به جای حرکت بین خطوط کشیده شده در خیابان‌ها که کار زشتیست و باعث مشکلات ترافیکی می‌شود. 
 • عدم رعایت حق تقدم برای عابر پیاده، که در اغلب شرایط حق تقدم دارد.
 • اینها‌‌ نمونه‌ هایی از این ناهنجاریهاست که به باور  من مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر می باشند و با ورود امامان جماعت شهرها برای تذکر و به عنوان پرچمدار اصلاحاتی اینچنینی، با کمک نیروهای انتظامی یا شاید شهرداریها، با بودجه کمی قابل حل شدن هستند. شهروندان بالغ خود می‌توانند ( و باید)، ضمن رعایت حقوق شهروندی، در راستای همین فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در حل مشکلاتی نظیر انچه در بالا ذکر شد و شاید در تقابل با سایر معضلات اجتماعی دیگر مثل رشوه خواری و فساد اداری و بی ادبی ها و غیره شرکت کنند، ولی نه از راه پرخاشگری و ایجاد درگیری و نه حتی تذکر کلامی بلکه ترجیهن فقط با یک نگاه عمیق و معنی دار. این ژست معمول مردمان کشوریست که من مقیم آن هستم، در برخورد با اغلب کجروی ها و بطور شگفت انگیزی موثر.

با احترام یک پزشک ایرانی مقیم اروپا ( سوئد) و دوستدار ایران

در خاتمه معتقدم جمله پایین می‌تواند برای فرهنگ سازی ادب و احترام به مراجعه کننده به سردر تمام ادارات و سازمانهایی که به نوعی با ارباب رجوع سروکار دارند٫ مثل فرودگاه ها ، شهرداری ها وو….. شود:

«مهربانی و ادب بالاترین نماد هوش و ذکاوت است»

1612 نظارت بر ساخت و سازهای منطقه 10 (به ویژه پارکینگ ها)

تاریخ ارسال: 1401/03/05

4865 وضعیت نامناسب خیابان عدل خمینی 54

تاریخ ارسال : 1401/02/30

4.9/5 - (15 امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

‫83 دیدگاه ها

 1. با سلام
  ضمن تشکر از درج پیامی که ارسال کرده بودم
  وقدردانی نسبت به ترتیب اثر دادن انتقادم
  و سپاسگذاری از ایننکه محیطی در پارک ریحانه فراهم شد،تا من هم بتونم استفاده کنم
  اما همجنان خواستار،تعیین زمانی از سوی شهردار برای ملاقات مردمی هستم
  با سپاس،والسلام

  1. باسلام،من یک پاکبانم،بارهابرای کسری حقوقم با۱۳۷تماس گرفتم،اضافه کاریهایمان راناظرمنطقه ماست مالی میکنند!به اجبارساعات اضافه ازپایان کار،ازماکارمیکشند،آخرین باریکه با۱۳۷تماس گرفتیم؛فرمودند:اگرمیخواهیداخراج شوید!!ادامه شکایتتان راپیگیری کنید!
   آخه منه کارگرپیمانکار،دوبرابرنیروی رسمی دارم کارمیکنم!!آخرسرهم برای رسمی هاعیدی پرداخت می‌کنند واسه ما نه!!رسمی هاتقریبا۸_۹تومن حقوقشون بیشترازماست!!ماباالتماس ازپیکانکارمرخصی ۱_۲روزه میگیریم،رسمی هایک هفته به بالامرخصی میگیرند،آخه جناب شهردارمحترم،مگه ماچیزی اضافه بر سازمان ازکسی خواستیم،که اگه پیگیرشکایتمان بشیم،اخراج میشیم😐

 2. سلام.شب اومدیم پارک بهار حدفاصل رسالت و خواجه ربیع.ساعت ۱۰ شب توالت ها بسته بودند.چرا؟؟بااین جمعیت زیاد.شب ها مردم‌زیادتر میان پارک چون روزها گرمه اما شما شبو میبندین و روزو باز میزارید.خب بعضیا گوشه کنار پارک دستشویی میکنن و این بدتره.

 3. سلام‌بیش‌از۹ماه‌ازبه‌سرقت‌رفتن‌پل‌روی‌جوی
  خط‌عابرپیاده‌مقابل‌بازارروزشهرداری‌بلوارجانباز
  میگذرد‌.باتماسهای‌مکرر۱۳۷ درطی‌این‌مدت
  متاسفانه‌اقدامی‌انجام‌نشده‌‌است.

  1. سلام. اگر از تماس با 137 نتیجه نمی گیرد به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کنید. به صورت اینترنتی می توانید شکایت خویش را طرح کنید:
   https://shekayat.bazresi.ir/

 4. باسلام وخسته نباشید
  خواهشا به افراد پلیس ساختمان تذکربدید برای توجیه کارشون اینقدر همسایه ها وبرادران رابه جان هم نیندازن اگه دربحث امورساخت وساز یک نفربدون مجوز کاری انجام میده به طرف دائم نگن درمورد شماازاین ساختمان یاازاین میلان تماس گرفتن به خدا این کارماموران شما جزجدائی بین خانواده ها اون هم برای چندین سال عاقبت خوشی نداره ازبابت همین مسئله چندسالیه برادر بزرگترم به برادران دیگه تهمت خبرچینی زده حتی بعضی مواقع کاربه جنگ ودعواکشیده شده تورو به جوون عزیزترین کس تون اینکاروبامردم نکنید

 5. ساکن بلوار ستاری ستاری 28 مجاور چهل بازه در حال ساخت هستم، چند سال است که سروصدا، خاک، مزاحمت های وقت و بی وقت پیمانکار شهرداری را تحمل کرده ایم به این امید که بالاخره پارکی در مجاورت منزلمان ساخته می‌شود اما شهرداری، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و… زحمت کشیده اند و یک پارکینگ بزرگ را جلوی خانه های ما می‌سازند ک بعد از بتوانیم به صورت مادام‌العمر از سرو صدا، دود مزاحمت بازدید کنندگان پارک بهره مند شویم

 6. سلام . از عضوشورای شهر که مسئول است خواهش میکنم در یک وقت مناسب از بلوار شهیدفلاحی 7 نبش بهورز 4 بازدیدی داشته باشید ساختمانی نیمه کاله رهاشده که شهرداری منطقه در برج 11 پارسال اخطاری به مالک داد و از قول شورای شهر هم مطلبی رانوشته بود که ایکاش نمی نوشت چون ظاهر ا منتظرند اتفاقی بیفتد و با گزارش 5 حاضر شوند « مگر در آن پرده ننوشته بود اگر مالک ظرف سه ماه ترتیب اثرندهد چنان و چنین میکنیم ؟ پس چد شد آن خط و نشونها ؟ چرا شهرداری کاری نکرده ؟حتمآ منتظر واقعه و حضور گزارش 5 و مسئلولین هستند !

 7. باسلام دربلوارشهیدفلاحی بعد از بهورز4 جنب فروشگاه بزرگ اتکا فاقد پیاده رو میباشد و مردم ناچارند از خیابان و بین ماشینها گذر کنند که خطراتی دارد اگرشهرداری محل همتی بکند و با امکاناتی که دارد پیاده رو ایجاد نماید کاری بسیار مفید و عاقبت بخیری نموده است .

 8. لطفا برای محله ی منزل آباد سرویس حمل و نقل عمومی قرار دهید زیرا در نقطه ی کور قرار گرفته و برای افرادی مثل من که معلم این منطقه هستم و مجبوریم هرروز به این محله رفت و آمد کنیم بسیار گران و سخت می باشد. حتی مناطق دورتر دارای سرویس حمل و نقل عمومی می باشندو با توجه به نزدیک بودن منزل آباد به پایانه الهیه اجحاف در حق شهروندان این محله می باشد.

 9. مدتی است که در خیابان موسوی قوچانی 13 روضه خوان 3 همکاران زحمت کش جهت نظافت حضور ندارند و همیشه کثبف می باشد ،لطفا مساعدت نمایید .

 10. با سلام و خسته نباشید
  شهرداری مشهد برای زیباسازی شهر تلاش زیادی کردند و از این بابت از کلیه عوامل شهرداری تشکر میکنم اما مووصع انتقاد بنده بابت کاشت درختان غیر مثمر در شهر و کاشت درخت کاج در سطح شهر است که متاسفانه جز ظاهرزیبا عایدی دیگری ندارد. درصورتی که در اسلام کاشت درخت غیر مثمر بسیار نکوهش شده است. این کار جز هدر رفت انرژی هزینه چیزی ندارد. مخصوصا کاشت درخت کاج که جز افسردگی برای مردم خاصیت دیگری نداشته و همانطور که میدانید جنگل کاج در ژاپن جایی برای خودکشی است. پس چرا ما از ان عبرت نمیگیریم؟؟؟ ایا درخت دیگری که هم مثمر باشد هم همیشه سبز باشد وجود ندارد؟؟؟؟
  لطفا در این مورد بیشتر بررسی انجام شود و اگر میخواهیم چیزی را از دیگران کپی برداری کنیم لطفا کارهای مثبت و خوب انها باشد نه در اشتباهات بپاز انها پیروی کنیم.
  با تشکر

  1. با سلام
   امروز خبری در تمام‌خبرگزاریها اعلام شد با این عنوان
   🎥 به دلیل کمبود آب در ایالات متحده، چمن‌ها به دلیل آب بَر بودن، برداشته می‌شوند

   🔸در لاس‌وگاس، کار به جایی رسیده است که به دلیل گرم شدن کره زمین، آب کمیاب شده است، و بر اساس یک قانون جدید محلی، چمن‌ها باید برداشته شوند
   🔹در نوادای جنوبی، محوطه سازی بیشترین آب را در فضای باز و بیشتر از چمنزارها استفاده می کند.
   🔸این شهر در سال جاری حدود ۴ میلیون متر مربع از زمین های چمن را در فضاهای عمومی برداشته است، زیرا دیگر توان نگهداری بلوارهای سبزی را که نیاز به آبیاری دارند، ندارد.
   🔹 بازرسان آب که به آنها “پلیس آب” نیز می گویند، در منطقه گشت می زنند تا نظارت کنند چه مقدار اب مصرف میشود
   خب ما در وضعیتی که دچار خشکسالی های مکرر بودیم هنوز متوجه نشدیم بایدچمن ها را برداریم ووگیاه مقاوم به خشکی بکاریم؟؟؟
   شهرداری محترم لطفا روشن سازی بفرمایید

 11. سلام پیاده رو حاشیه بیمارستان ارتش خیابان بهشتی ۲ بیش از ۲سال میشه که نظافت نشده چند تا پیمانکار کار کردند وخاک باقیمانده حفاری ها هنوز همونجاست که با بارندگی وابیاری درخت های حاشیه گل میشه پیاده رو سمت مقابل هم نزدیک ۱۰ساله به واسطه پروژه ساختمانی سپهر مسدود شده لطفا پیگیری کنید

 12. سلام
  چرا حفاظت شهرداری رو کار پیمانکار نظارت ندارن
  من تو حفاظت فیزیکی هستم روزی 12 ساعت کار میکنم با حقوق ماهیانه 6500 بدون حق اولاد بدون نوبت کاری تازه اشغالجمع میکنیم جارو میزنیم ابیاری میکنیم و شرکت گفتند اگر نکنین اخراجتون میکنم
  در حین یه باغبون معمولی تو شرکت روزی 8 ساعت کار میکنه با حقوق ماهیانه حدود 8 تومان میگیرن
  چرا این ظلم و توهین نیست به نیرو حفاظتی چرا نظارت نمیکنین منم مدرک بالا دارم
  ایا این انصاف

 13. باسلام
  در سید رضی ۵۸ ادامه پارک رود پارک هنوز خاکی و نامطلوبه خواهشی داشتیم نسبت به درست شدن سریع ان ممنون از همکاری شهرداری مشهد

  1. سلام. تا جایی که میدانم برای درخواست آسفالت یک معبر لازم است یکی از اهالی به شهرداری ناحیه مراجعه کند و درخواست بدهد و وجوه را از اهالی آن معبر بابت بخشی از هزینه جوی و جدول جمع آوری نموده و به حساب شهرداری واریز کند. آنگاه آن معبر در نوبت آسفالت قرار می گیرد. برای آسفالت معابر خاکی، مردم بایستی بخشی از هزینه را واریز کنند که البته برای هر واحد رقم درشتی نیست.

 14. شما که عرضه پاسخگویی ندارید ازین قرتی بازیا ی نظرات خودرابنویسید چیه تو وب سایت میذاریدجمع کنید این مسخره بازی رو مردم وسرکار گذاشتید

  1. واقعا این ادبیات شما باعث تاسف است. معلوم است که از اینکه مردم بتوانند خدمت گذاران خود را نقد کنند ناراحت هستید.
   شما پیشنهاد خودتان را بدهید.

   این کار ما در ابتدای راه قرار دارد. در توضیحات صفحه نیز توضیحات لازم ارائه شده است. ابتدا درخواست خود را با 137 مطرح کنید تا پیگیری انجام شود. اما اینجا هم انعکاس دهید.
   در نهایت بایستی مسیر و راهی موثر برای امکان نقد عملکرد شهرداری مشهد در فضایی مجازی و سالم با حضور مردم شهر بیابیم. این کار اگر عملی شود به نفع شهرمان خواهد بود.

   1. با 137 تونم تماس گرفتیم 6 ماهه قرار هست به صاحب زمین اخطار بدن و بعد از سه بار اخطار یک دیوار میخواستن دور زمین بکشن هنوز هیچ کاری نکردن
    پارک الیت قشنگتون هم که کلی هزینه کم میکنه هیچکس جوابگو نیس، نیم ساعت رایگانشم پیش کش
    اینا باعث بوجود آمدن این ادبیات میشه
    از ماست که بر ماست

 15. باسلام خدمت جناب ارجایی
  دو مطلب مهم جهت پیشرفت خدمات متروی مشهد دارم
  از شما خواهش میکنم لکوموتیو های خط یک متروی مشهد را تعویض کنید و مثل خط دوم که ترن ها یکسره و سالنی هستند بکند چون واقعا خط یک هم بسیار شلوغه هم سالن این لکومتیوهای قدیمی ظرفیت کم داره و اصلا در شان مردم مشهد نیست که با این همه شلوغرفت وآمد کنه
  مطلب دوم و خیلی مهم که من باب همین روزهاست ازتون خواهش میکنم به اتوبوس ها و راننده متروها اعلام کنید که رادیو داخل سالن ها رو روشن کنن هم در ایستگاه‌ها و هم در داخل متروها رادیو فعال باشه که مردم صدای داخل ایران و صدای آهنگ های با روحیه و خوب وشاد گوش کنند و اگر هم وقتی می‌شود خبری گوش کنند لااقل اخبار داخلی را حتی شده در چند تیتر از رادیوهای داخلی گوش کنند که خیلی برای این شرایط ملتهب و گیج کننده الان مفیده

 16. سلام . میخواستم بدونم شهردارب منطقه 7 بلوار صبا و شهید دایی پلیس ساختمان اصلا نداره یا اگر داره خیلی ضعیف عمل میکنه….ساخت وساز هر روز بیشتر میشه بدون مجوز و ضوابط شهرداری و شهرسازی بدون پارکینگ….آیا شهرداری واقعا نمیتونه جلو گیری کنه یا نمیخواد… چطور میشه ساختمان 5 طبق بدون 1 پارکینگ ساخته بشه و پلیس ساختمان اصلا نظارت نمیکنه و تنها به زدن یک برچسب اکتفا میکنه منطقه شهید دایی57 طرف الان داره میسازه 4 متر حاشه 7 واحد بدون یک پارکینگ خواهشا خواهشا…. رسیدگی کنید …پلیس ساختمان اینجا واقعا افتضاح عمل میکنه

 17. من یک سوال دارم آیا اگر آقای شهردار منطقه 7 (منطقه بلوارصبا و شهید دایی ) یا شهردارکل در این مناطق زندگی میکردن آیا بازهم برخوردشان با کسانی که خلاف میسازن یا پیمانکاران متخلف همینطور بود….مدارا کردن با خلاف کار جفا در حق دیگر مردم و مصداق حق الناس است . چون باعث ضایع شدن حق دیگران میشود…خواهش میکنم برای یکبار هم که شده از وضعیت منطقه و پیمانکاران و ساخت و سازهای منطقه نظارت کنید تا صحت گفته هایم برای شما آشکار شود . تمنا میکنم لگر وظیفه شماست و برای همین کارها حقوق میگیرید پیگیری کنید و اگر نمیتوانید راهنمایی کنید که به ارگان دیگری مراجعه کنیم…یا علی

 18. باسلام خدمت جناب ارجایی شهردار محترم
  بنده از شما درخواست دارم برای یک ماه هم که شده تشریف بیارین در منطقه سیدی و بلوارصبا سکونت داشته باشید و مهمان ما باشید تا از نزدیک با درد مردم آشنا بشین چون گفتن مشکلات بصورت تلفنی و پیامک دردی از ما دوا نکرد…..عمده مشکل ما ساخت و سازهای غیر مجاز بدون رعایت حریم .معبر.همسایگی ضوابط ایمنی و بدتر از هم بدون پارکینگ.(به طوری که در ساعات اولیه شب داخل میلانها اینقدر شلوغ میشه که به هیچ وجه امکان ورود اورژانس . آتشنشانی …وجود نداره وبه سختی انجام میشه) که وظیفه نظارت اون با شهرداری و پلیس ساختمان که متاسفانه وجود نداره. آیا این وظیفه شهرداری هست یا باید با ارگان دیگه ای تماس بگیریم. //کوتاهی کردن هر مسئولی در وظیفه محوله مصداق حق الناس و ظلم به دیگر مردمه…..خواهش میکنم . خواهش میکنم.خواهش میکنم.خواهش میکنم.خواهش میکنم…به درد دل مردم رسیدگی کنید سربزنید و خودتون ببینید

 19. باسلام به مسئولین شهروشورای شهرمشهد.
  گذری به بالای شهربکنید بولوارهای بزرگ وطویلی درموازات هم می‌بینید که رفت وآمد درآن کمرنگ است وربطی به ترافیک و مشکلات شهری ندارد.درحالی که درپایین شهروقتی قراره باخستگی کاروتلاش روزانه ازکارخانجات شهرک صنعتی جاده کلات ویاجاده سیمان(رسالت)وجاده صنعتی خین عرب وارد شهر شویدساعت هابایددرترافیک بمانید.وضمن خستگی وقت ومصرف زیادسوخت وهوای کثیف ازعوایدترافیک میباشد.این چطور تفکری هست که مشهد را مدیریت می‌کند.مگررهبرنفرمودندبه حاشیه شهرتوجه کنید.پس کجایندمسئولین انقلابی که صداشون درنمیاد.
  چرا طرح جاده گاز ازپنج تن به جاده سیمان وجاده کلات ووصل به جاده طرحچی(خین عرب) وجاده فردوسی مسکوت مانده واجرا نمی‌شود.چراجاده الماس شرق به جاده کلات که ترافیک روزانه رامیشکند.اجرانمیشود.ولی دربالای شهرهر روزبلوارجدیدی احداث می‌شود وده هامورد بی سود دیگر.پس ازمسئولینی که توان پیگیری دارندخواهشمندیم این موضوع را پیگیری بفرمایند.

 20. سلام و خداقوت. خواهشمندم شهرداری منطقه 2 مشهد به این موضوع رسیدگی کنند. کوچه حجت 3 واقع در حر عاملی 45، کوچه ای عریض و طویل است و نزدیک به چندین تعمیرگاه ماشین. متاسفانه این کوچه صرفا دو دست انداز در ابتدا و انتهای آن دارد اما به دلیل عریض و طویل بودن آن کم بوده و بی فایده بوده و محلی جهت آزمایش خودروها و موتورها پس از تعمیر شده است. اصوات نابهنجاری که در هر ساعت از شبانه روز وجود داره و مزاحم استراحت و آرامش ساکنین شده. از طرفی در این کوچه مدرسه و پیش دبستانی هم وجود داره و نبود دست انداز کافی و ماشین و موتورهایی که با سرعت رفت و آمد میکنند خطری برای بچه ها محسوب میشود. خواهشا با گذاشتن دست انداز کافی در این کوچه، آسایش رو به ساکنین و امنیت رو به کودکان برگردونید.

 21. سلام وقت بخیر
  باکس زباله در مجاورت مدرسه شهید حیدر بناخسروی واقع در بلوار مجد 33مشکلات زیادی ایجاد نموده،با توجه به اعلام شهرداری منطقه مبنی بر نامناسب بودن مکان باکس اقدامی صورت نگرفته

  1. سلام .اواخر سال قبل و بعد از فروختن یک آپارتمان ، جهت پرداخت مبلغ پیش پروانه منزل مسکونی ام در منطقه ۹ به شهرداری مراجعه و گفتند که طرح تغییر کرده و شش طبقه ذکر شده در پیش پروانه کمتر شده است. متاسفانه این گونه طرحها و تغییرات ناگهانی موجب سردرگمی و کاهش ساخت و ساز میگردد . جالب است که هر چند هدف از این تغییرات ،ظاهرا کاهش جمعیت در منطقه میباشد ولی بنده که قرار بود در ۶ طبقه ، ۶ واحد ۲۰۰ متری بسازم ، میگویند در ۵ طبقه ۱۰ واحد کوچکتر بساز و منزل بنده نیز در نبش دو خیابان ۲۰ و ۱۰ متری است. ایکاش

 22. با سلام مدت دو ماه است که بلوار فرهنگ در سه لاین آسفالت شکافی شده و علیرغم اینکه یک روزه پر شد ولی متاسفانه تاکنون اسفالت نشده و با توجه به بارندگی های اخیر کاملا گود شده و نیز به دلیل هم عرض بودن میزان حفاری با لاستیک خودروها مرتبا لاستیک ماشینها درون آن می افتد و خسارات مالی زیادی به رانندگان وارد میکند. لطفا سریعتر رسیدگی شود.

 23. سلام و احترام منطقه ۳شهرداری خیابان گاز مسلم شمالی ۱۱چندین ماهه که یک سمت کوچه جدول کشی ها رو انجام دادند و یکطرف کوچه انجام نشده؟؟ چرا نصفه کاره رها شده؟ همه خیابان های مسلم آسفالت مجدد شدن ولی مسلم شمالی ۱۱یا حبیب بن مظاهر ۱۲آسفالت خیلی خرابی داره درحالی که مالیات پرداخت کردیم چه کسی پاسخگوخواهد بود؟

 24. عدم نظافت وکیل اباد ۷۱.متاسفانه اصلا این کوچه نظافت نمیشه و مامور خدمات ندارد.حتی یک هفته ای هست که ۲تا کیسه زباله سرکوچه افتاده.باعث تأسف هست که یک تو این منطقه هیچ نظارتی نیست.

 25. سلام من تعجب می کنم از شهرداری منطقه ۱۰ مشهد که اینهمه در جاهایی که دیده می‌شود هزینه می‌کند. ولیکن در پیامبر اعظم ۵۵ گلریز 1 کوچه سوم که یک کوچه سه متری می باشد وحدود15 سال است آسفالت ندارد ومردمش هم توانایی آسفالت ندارند هیچگونه خدمتی انجام نمی دهد با توجه به آنکه بیش از چندین مرتبه اعلام داشته ایم هیچ رسیدگی نشده

 26. SM:
  سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما نسبت به زیبا سازی پارک جهان شهر، شهرداری برای روشنایی بعضی از خیابان های این پارک از نیرو خورشیدی استفاده کرده ولی دو هفته اخیر حدوداً 15 تا از باطری های مربوطه با توجه به حضور تعدادی از کارکنان انتظامات شهرداری بصورت شبانه روزی سرقت شده لطفاً تا همه باطری ها سرقت نشده پیگیری کنید
  با تشکر

 27. باسلام.. شهرداری منطقه2سری به طرحچی 33 ورودی شهرک امام سجاد مشهد و روستایه فریزی بزند آخه این چه چها راهی هست به همه چیز می‌خورد الی چها راه جاده خرابش تا جایه مرکز پسماند شهرداری که در طرحچی 25قرار دارد تمام مردم را کلافه کرده به جایه اینهمه بلوار که هر روز در حال اجرا هستن در اطراف مشهد سری هم به این مکان دور افتاده بزنید فقط موقع انتخابات که میشه شهردار و عوامل دورو برش میان یه شعار سر میدین که 6ماه دیگه درست میشه 10تا از این وعده هایه دروغین هر 6ماه میدن

 28. سلام شهرداری منطقه ۳ تابلو رسالت خیابان شهید ابراهیمی۱۰ و۲۱ سرقت شده دوماه پیش گفتم و هنوز در نصب تابلو اقدام نشده.
  پارکی در این محل در خیابان شیخ صدوق ۱۵ که در طرفی محل بازی کودکان کنار ان محل رفت امد معتادان لطفایک فکری به حال این وضع کنید تاب برای باز بچه ها توسط معتدان سرقت شده ولطفا دوربین مدار بسته در محل نصب کنید.

 29. سلام لطفا خیابان شهیدابراهیمی از خیابان طبرسی تا مسلم جنوبی اسفالت خیلی نامناسبی دارد که از بیست سال آسفالت نشده .لطفا پیگیری کنید.

 30. سلام آقایون شهردار چرا الان برف باریده فقط خیابانهای پهن و بزرگراها و بالا شهر راشن ونمک میریزید؟؟آیا خیابانها کوچه های خیابان توس و کشف سردار سلیمانی آدم زندگی نمیکنه الان نه میتونیم خودمون بیرون بریم نه ماشینها کل کوچه ها یخ زده دریغ از یک وجب ماسه یاشن

 31. سلام و خدا قوت، لطفاً به وضعیت نامناسب حجاب در مترو رسیدگی کنید فردا هممون باید جواب حضرت زهرا سلام الله علیها رو بدیم و جواب فرزندان به راه غلط رفته خودمون، یقین بدانید، شما در قبال فرهنگ و آرامش روانی جامعه هم مسئولید نه فقط آسایش مردم، نباید تسلیم بشید حتما را خوب و تاثیرگذار ی برای اجرای قانون هست

  1. با سلام آقای محمدیان، البته دموکراسی حکم میکنه که شما هم نظرات خودتون رو انعکاس بدهید ولی گویا متوجه نیستید که همین تنگ نظری ها و قادر نبودن به درک اوضاع امروز جامعه در حال تحول ایران کل نظام رو با خطر مواجه کرده. خواهش می‌کنم سطح اطلاعاتتونو بالا ببرید، بخوانید اخبار ایران و جهان رو در روزنامه ها و سایتهای ایران و خارج از ایران را و با دیدگاه‌های مختلف سیاستمداران و جامعه شناسان ایران و فعل و انفعالاتی که دشمنان ایران با توطعه های مختلف و همه جانبه در حال انجامش هستند تا به عمق خطر پی ببرید و انرژی خودتونو با این نظرات سطحی به هدر ندهید. خواهش هم می‌کنم از ابزار دین، مردم و شهدا مایه نگذارید چون مخالفین هم درست با همین ابزار و استدلال‌ها ولی در جهت مخالف شما و به مراتب قوی تر از شما وارد میدان شده‌اند. امروز مسائلی به مراتب مهم‌تر و خطرناک‌تر نظام و ایران را درگیر و تهدید میکنه و عنوان کردن چنین مطالبی عمق بی اطلاعی و سطحی نگری افراد رو نشان می‌دهد.

   1. سلام. نظر شما تاحدی صحیح است اما جسارتا کامل نیست. دچار ترس نباید بشیم. اینکه مشکلات مهم تری هست نباید باعث بشه که ما از موضوع حجاب هم غلفت کنیم. هر جا را که می شود درست کنیم.
    اتفاقا حجاب همان دیواری است که دشمنان دوست دارند آنرا بشکنند و وارد قلعه ما بشوند و بعدش همه چیز را نابود کنند. این حرف خود مسی علینژاد است.
    حجاب دستور خداست و واجب است. همان طور که مبارزه با دزدی نیز واجب است.
    از هموطنان میخواهم اگر دوست دارید جامعه ای سالم و امن داشته باشیم، هر کاری برای حفظ حجاب می توانید انجام دهید. احترام بسیار بالایی برای خانم هایی که حجاب کامل دارند قائل هستم. آنها در حال مبارزه با فرهنگ مخرب غربی هستند

    1. با سلام و احترام، قصد ندارم این بحث را طولانی کنم ولی نظری دارم در باره فرهنگ منحط و مخرب غرب. اول اینکه مسی علینژاد نه جامعه شناس٫ نه حقوقدان و نه پژوهشگر بزرگیست که بتوان به گفته هایش استناد کرد. ولی سئوال من اینه که استنباط شما از فرهنگ منحط غرب ریشه در کجا داره؟ آیا در غرب زندگی کرده اید؟ دوست یا اقوام نزدیکی در غرب دارید که این اطلاعات را بطور بیطرفانه به شما منتقل کرده‌اند؟ از اطلاعات آکادمیک یا رسانه‌ای شماست؟ بدون شک نظر شما برای فردی که به مدت طولانی در غرب زنگی کرده و حتی همسر غربی داره بشدت بیگانه است. اگر بنا را بر این بگذاریم که نجابت، حیا، پاکدامنی و وفاداری به مرد و خانواده ارتباطی با حجاب نداره به گمانم آن فرد غرب دیده به شما خواهد گفت که اکثر خانم های غربی٫ در عین آزادی کامل در داشتن صفات ذکر شده در بالا مثل نجابت٫ وفاداری و … اگر از ما بهتر نباشند بدتر نیستند و تمام نرم های یک خانواده خوب را بطور کامل رعایت می‌کنند و نکته مهم٫ چون در اکثر کشورهای غربی خانم ها از نظر مادی تا حدی تامین هستند پس عشق واقعی و خواستن نقشش بیشتره تا نیاز مادی و احتیاج.
     در غرب هم٫ مثل ایران ما فساد هست، البته در غرب لیبرالیسم لباسی فساد تلقی نمیشه. از نظر آنها بی حجابی فساد و گناه نیست. گناه چیز دیگریست. ضمنن نوشتید حجاب دستور خداست. خود متدینین ما در ایران لیست بلندی از دستورات خدا را ارائه می‌دهند که بعضی نه تنها انجام نمی‌شوند بلکه‌ در فرهنگ عمومی کاملا جا افتاده و به امری پذیرفته شده تبدیل شده اند.

     1. سلام
      آیا آمار فرزندان نامشروع متولد شده در غرب را بهش توجه کرده اید؟
      آمار بالای تجاوز جنسی به زنان و دختران غربی را دیده اید؟
      این آمارهای رسمی نشان دهنده نتیجه ولنگاری در مبحث پوشش زنان است.
      خداوند بزرگ بهترین دستورات را برای زندگی ما انسانها داده است و نباید بگذاریم بیش از این به فراموشی سپرده شوند. با دین و با وجود مسلمانان واقعی قطعا جامعه بهتری خواهیم داشت.
      راستی شما چند سال در خارج زندگی کرده اید؟؟
      بنده دوستانی دارم که سالها در خارج زندگی کرده اند و حقایق واقعی آنجا را شخصا به من گفته اند، بقیه شون هیچگاه بدی های اونجا رو نمیگن. اکثرا به کارهای خدماتی و نظافتی در خارج مشغول هستند و شهروند درجه دو و سه هستند. اگر زندگی شون خوب بود با فیلم و عکسهایی که از اونجا میفرستادند گوش فلک رو کر میکردند. حتی اونجا یک ماشیین سواری هم ندارند

 32. سلام ۹واحد تومنطقه رسالت ۵۵ممیز سهپلاک ۱۵چندساله میشینیم ۳تاپارکینگ بیشتر نداره حالا چندروزه یکی اومده پشت بام رو داره تخریب میکنه دوواحدددیگه بسازه ساختمان تاهمینجاشم هیچ استحکامی ندارهدوباتخلف ورشوه ۱۰سال پیش ساختن هرچی تماس میگیریم اهالی با ۱۳۷میگن پیگیری شده ولی متاسفانه شهرداری میاد توکوچه نگاه میکنه بعد بهشون میگه فعلا جمع کنید شب بیاین یاتعطیلات وبهدما زیاد زنگ میزنن اهالی مجبوریم بیایم

 33. با سلام
  در محدوده میدان آزادی، نبش آزادی 7 دبستان پسرانه بعثت وجود دارد. سر صبح که سرویس مدارس و خانواده ها فرزندانشون رو میارن مدرسه، ترافیک زیادی در لاین جلوی مدرسه اتفاق میفته. خودروهایی که بچه ها رو میارن باید دقیقا از همون مسیر برگردن. درصورتی که فقط امکان رد شدن یک خودرو وجود داره. راننده ها با هم دعوا میکنند که چرا تو اومدی، برو عقب تا من رد شم بعد تو بیا. خلاصه این به اون فحش میده و اون با این دعوا میکنه. در همین بین ممکنه بچه ای هم با یکی از همین خودروها تصادفی بکنه و اتفاق ناگواری بیفته.کما اینکه برای بزرگترها این اتفاق افتاد و من دیدم.
  دلیل این ترافیک فقط اینه که تمامی کوچه های آزادی7 و 9 و11 بن بست می باشند و ماشینها نمیتونن پس از سوار یا پیاده کردن دانش آموزان به راهشون ادامه بدن.
  لطفا با بررسی، یکی از کوچه های مذکور رو باز گشایی کنید تا خودروها بتونن به مسیرشون ادامه بدن و از جلوی مدرسه خارج بشن تا پایانی باشه به این ترافیک.
  ترافیک موقع ظهر حدود ساعت 12 ونیم تا 1 کاملا مشهوده. لطفا خودتون بیاین از نزدیک ببینید تا متوجه بشید.
  ضمن اینکه در این ساعت چند تا پلیس هم به اینجا مراجعه می کنند اما فایده ای نداره و از دست پلیس هم کاری بر نمیاد.

 34. باسلام به استحضار می رساند ضمن نا امیدی از سامانه 137 در عدم پی گیری مؤثر تخلفات ساختمانی امروز 29 بهمن عملیات ساخت در حیاط پروژه ساختمان 7 طبقه نبش هدايت 7ممیز 10 شروع شد با توجه به دادن تعهد محضری موجود در پرونده مبنی بر عدم پیشروی طولی خواهشمندم برابر ضوابط از تخلف جلو گیری نمایید.
  جلو هوا ونور منزل اینجانب گرفته می شود. ومن ا… التوفیق

 35. سلام
  میشه بگین شماها دارین چیکار می‌کنین تو این سازمان
  خونه یک طبقه تبدیل به خونه سه طبقه شد الآنم که داره میشه چهار طبقه اونم غیر قانونی خیلی زنگ زدم ولی جواب گو نبودین یا اینکه مامورتون میومد یک پولی میگرفتن میرفتن اینم آدرس ببینم اینجا چیکار میکنین
  نظام دوست 28 حسینی 8
  الان ستون طبقه چهارم هم گذاشتن طبقه سوم هم داره گچ کاری میکنن

 36. باسلام.
  بنده ۹ ساله در مشهد زندگی میکنم میخواستم بگویم یکی از چالش ها و معضلات بزرگ این شهر،حاشیه نشینی است بطوریکه جمعیت حاشیه نشینی بسیار بالایی دارد(۱.۲۰۰.۰۰۰نفر).همچنین گداها بسیار زیاد هستند حتی در بالاشهر.میزان جرم هم در این شهر بالاست و این بخاطر پهنای عظیم حاشیه شهر مشهد است.لطفا حاشیه شهر را نظارت کنید و مناطق حاشیه نشین شهر را کمتر کنید چون واقعا خیلی زیاد هستند.
  با سپاس…

 37. سلام و عرض ادب.بنده ساکن وکیل اباد ۷۱ هستم.دفعه چندمه اهالی این منطقه جهت نظافت و جمع اوری زباله ها ثبت شکایت از طرق مختلف نمودند ولی متاسفانه هیچ اقدامی صورت نمیگیرد و پیمانکار مربوطه هفته ای یک بار فقط بصورت خیلی سطحی نظافت انجام میدهد و در صورتی که باید نظافت هروز انجام و زباله ها جمع اوری گردد.باعث تاسف است که شهرداری منطقه رسیدگی لازم را انجام نمیدهد و اهالی میخواهند این موضوع را رسانه ای کنند.با تشکر

 38. منزل آباد هم جزئی از مشهده چرا هیچکس به فکر. نیست واسه حمل و نقل عمومی و آسفالت خیابان‌ها
  منزل آباد مگه چقدر با الهیه فاصله داره که جاهای دور سرویس دارن اما تو منزل آباد نیست

 39. با سلام و تبریک عید نوروز و قبولی طاعات و عبادات
  ساکن مشهد می‌باشم و از مترو برای رسیدن به محل کارم استفاده می کنم در ایستگاه شریعتی مسافرینی که قصد سوار شدن دارند اجازه نمی دهند اول افرادی که سوار شدند پیاده بشن ، و هر روز صبح شاهد چنین صحنه ای هستم که جلوی در را می گیرند ، اول باید مسافری که سوار شده پیاده بشه بعد آنها سوار مترو شوند و هیچ نظارتی نیست ، ممنون میشم که رسیدگی نمایید با تشکر

 40. با سلام عرض ادب دارم
  من تو خیابان نسترن ۹ میشینم
  صاحب خانه ی ۱۰ مرغ خروس دارن
  خیلی اذیت مون میکنه از شهرداری خواهش مندیم بیاد
  اینارو جم کند

 41. نبش سعدی نمایندگی دوو ساختمان کنار خانه کبوتر ساختن ۵۰تا کبوتر هر روز دیش و … رو سر کله …
  از دیروز سگ گله هم سه تا اوردن واق واق …. مرکز شهر کنار شهرداری باید این جور باشه؟

 42. سعدی نمایندگی دوو ساختمان کنار خانه کبوتر ساختن ۵۰تا کبوتر هر روز دیش و … رو سر کله …
  از دیروز سگ گله هم سه تا اوردن واق واق …. مرکز شهر کنار شهرداری باید این جور باشه؟.

 43. سلام . در بلوار هاشمیه . خیابان هاشمیه ۱۶ . یک سطل زباله گذاشته شده است که به لحاظ اینکه پشت ان زمین خالی می باشد در ظهرها از ساعت ۳ به بعد محل تجمع زباله گردها شده است . بطوریکه کلا در پیاده رو تجمع می کنند و راه عابرین را می بندند . همچنین زمان تخلیه این سطل ساعت ۲ تا ۳ بامداد می باشد که متاسفانه با سر و صدای بسیار زیاد کارگران زخمتکش شهرداری و ماشین آنها همراه است و . کاش بتوان یک فکری به حال این مشکل کرد. ممنون

 44. سیدحسن نصرالله:
  امروز بعد از ظهر پایانه شهدا، یکی از مسئولین که لباس فرم اتوبوسرانی هم تنشون بود، با کلی پوستر وارد تک تک اتوبوسها میشدند و پوسترها رو روی اطلاعیه کمیته عفاف و حجاب می چسباندن، به طوریکه اطلاعیه دیگه قابل دید نبود،
  اعتراض شد ولی محل ندادن
  ۱۳۷زنگ زدیم گفتن پیگیری میشه
  ولی مطمئنا فقط با یک تماس قابل پیگیری نیست، لطفا همه ی عزیزان زنگ بزنند و اعتراضشون رو اعلام کنند. تا رسیدگی بشه،

  از الان مثلیکه کارشکنی ها برای اجرا نشدن این مصوبه شروع شده..

  دوستان بزرگواری که میتونن پیگیری بکنند
  مربوط به دیروز هست

 45. بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و خسته نباشین؛من در مشهد محله سیدی سکونت دارم.در نزدیکی خانه ما سوپر مارکتی است که مدتی دست به انجام کارهای ناپسند و دور از شعونات اسلامی میزند و بسیاری از مردم محله هم از این بابت ناراضی هستند.
  (۱-مواد مخدر؛ نظیر انواع قرص و چیزهای دیگر میفروشد.۲-شوخی های نابجا،نا پسند،فحاشی،و شوخی های جنسی انجام میدهد.۳-افراد شیاد،شرور و ارازل اوباش را در محل کسب خود راه میدهد و برای عموم ایجاد رعب و وحشت کرده امنیت و آسایش را از آنها گرفته است.۴-در محل کسبش موسیقی ها و فیلم های مبتذل و غیر اخلاقی پخش میکند؛به طوری که رهگذران از کودک و بزرگسال نظاره گر این وقایا هستند و از راه بی راه میشوند.۵-منقل بزرگی در جلوی مغازه اش است که در آن آتش میکند و ایجاد سد معبر کرده است.که چندین بار برای عموم حادثه ساز شده است و بدون مجوز و بدون هیچگونه رعایت بهداشتی هم بر روی آن خوراکی به عموم تحویل میدهد.
  خواهشا و لطفا؛ از عوامل شهرداری عزیز خواستارم که حتما رسیدگی کنید و جلوی این فرد را بگیرید.
  آدرس مغازه فرد مورد نظر:مشهد-محله سیدی-خیابان قائم-نبش قائم ۴۵،سوپر مارکت
  با تشکر.

 46. با سلام خدمت شهرداری محترم مشهد اینجانب حدود شش الی هفت ماهی است که به علت ایجاد سر و صدای تعمیرگاه مکانیکی و جلوبندی سازی که در پشت منزل وجود دارد به سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس گرفته و خواستار رفع مزاحمت از سوی این اصناف شدم و طی اعلام واحد ۱۳۷ شهرداری اخطار لازم درخصوص رفع آلودگی صوتی و مزاحمت شغلی به مالک واحد صنفی داده شد است ولی متاسفانه هیچ گونه اقدامی در این ارتباط از سوی مالک صورت نپذیرفت و حقیقت این است که ماهیت کار مکانیکی و جلوبندی و تعمیرات اتومبیل با سر و صدای وسایلی مثل چکش ،سنگ فرز و یا بکس بادی بوده و قابل رفع نمی باشد لازم به ذکر است قسمت انتهای این تعمیرگاه که مشرف به منزل اینجانب می باشد حتی مسقف نبوده و این خود مزید بر علت و ایجاد سر و صدای بیشتر خواهد بود عاجزانه خواهشمندم پیگیری لازم جهت رفع این مشکل را بنمائید ضمنا کد رهگیری اینجانب که از سوی سامانه ۱۳۷ برای من پیام شده ۴۰۲۲۷۴۳ می باشدضمنا در تماس قبلی اعلام فرمودن که این صنف شامل بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری شده و اقدام لازم صورت خواهد پذیرفت ولی در تماس چند روز گذشته بعد از تماس مجدد اینجانب پیامک عدم مشاهده مزاحمت شغلی برایم ارسال شده و سئوال بنده از کارشناس محترم این است ایجاد سروصدا ،الودگی گردو غبار ناشی از جوشکاری و یا جلوبندی و مکانیکی ماشین اگر اسمش مزاحمت نیست پس چیست ؟ لطفا عاجزانه درخواست پیگیری دارم

 47. با عرض سلام و خسته نباشيد
  من در منطقه ى ١ مشهد سكونت دارم(خيابان احمدآباد محتشمى)از شهردارى محترم تقاضا دارم به ترافيك عظيم و سرسام آور اين خيابان رسيدگى كنيد.تمام كوچه ها پرشده ماشين و دكتر
  من يك ماشين از پاركينگ ميخوام در بيارم برم به مادرم رسيدگى كنم ٢ساعت علاف ميشم
  منطقه آلوده شده…توى باغچه ها خيلى عذرميخوام مدفوع ميكنن
  پر مگس ميشه
  اين چه وضعيه،خسته شديم ديگه،خواهش ميكنم نظارت كنيد.
  به ساكنين منطقه ى احمد آباد قول جمع آورى و انتقال پزشكان به شهرك سلامت چندين سال پيش داده شد اما هيچ خبرى نيست و روز به روز دارن بيشتر ميشن و اينكه خانه هاى ويلايى هم دارن ميفروشن به پزشكان
  آنها هم خراب ميكنن و ساختمان هاى بلند و به ٨يا ٩ تا مطب تبديل ميكنند
  مجوز نديد خواهش ميكنيم
  واقعا ترافيك وحشتناك در كوچه هاى اين منطقه موجب سلب آرامش و آسايش همه ى ساكنان اين منطقه شده
  ساكنان به علوم پزشكى هم شكايت كردن فقط ميگن راست ميگين،خب اينكه نشد حرف
  واقعا حيف كه يكى از بهترين منطقه هاى قشنگ مشهد،قسمتى كه بيشتر زائرين امام رضا(ع) از آن عبور ميكنند اينقدر چهره ى زشتى پيدا كرده
  پيگيرى كنيد لطفا

 48. ضمن عرض سلام و احترام و خسته نباشید ویژه خدمت شهرداری و مسئولین محترم.بنده ساکن بلوار احمدآباد خیابان محتشمی۵ هستم.
  ما به عنوان ساکنین این منطقه به شدت گله مند هستیم از حضور دکترها و ساختمان های پزشکان بشدت زیادی که در خیابان های پرستار،عارف و محتشمی ساخته شده هست و همینطور به تعدادشون داره اضافه میشه.والا ما دیگه از ترافیک و شلوغی کوچه های این منطقه به سطوح اومدیم و از سر محتشمی تا جلوی درب منزل باید نیم ساعت توی ترافیک اعصاب خوردکنی باشیم که باعثش حصور دکترها در این منطقه هست.ماشین رو از توی منزل میخوایم برون بزنیم کلی باید معطل بشیم و با مردم بحث کنیم که ماشینشون رو یا جلوی درب منزل پارک نکنن یا طوری میکنن که نمیتونیم ماشین رو در خارج کنیم.
  من از مسئولین شهرداری و سایر مسئولین گله مند هستم که چرا اجازه ساخت ساختمان پزشکان و مطب رو به دکترها دراین منطقه میدن.
  والا این منطقه حیف هست.احمدآباد بهترین منطقه مشهد هست و تعجبم که با چه منطقی به این دکترها مجوز ساخت مطب تو احمدآباد میدن و دارن فاتحه این منطقه رو میخونن

 49. ضمن عرض سلام و احترام و خسته نباشید ویژه خدمت شهرداری و مسئولین محترم.بنده ساکن بلوار احمدآباد خیابان
  صبوری هستم.
  ما به عنوان ساکنین این منطقه به شدت گله مند هستیم از حضور دکترها و ساختمان های پزشکان بشدت زیادی که در خیابان های پرستار،عارف و محتشمی ساخته شده هست و همینطور به تعدادشون داره اضافه میشه.والا ما دیگه از ترافیک و شلوغی کوچه های این منطقه به سطوح اومدیم و از سر محتشمی تا جلوی درب منزل باید نیم ساعت توی ترافیک اعصاب خوردکنی باشیم که باعثش حصور دکترها در این منطقه هست.ماشین رو از توی منزل میخوایم برون بزنیم کلی باید معطل بشیم و با مردم بحث کنیم که ماشینشون رو یا جلوی درب منزل پارک نکنن یا طوری میکنن که نمیتونیم ماشین رو در خارج کنیم.
  من از مسئولین شهرداری و سایر مسئولین گله مند هستم که چرا اجازه ساخت ساختمان پزشکان و مطب رو به دکترها دراین منطقه میدن.
  والا این منطقه حیف هست.احمدآباد بهترین منطقه مشهد هست و تعجبم که با چه منطقی به این دکترها مجوز ساخت مطب تو احمدآباد میدن و دارن فاتحه این منطقه رو میخونن

 50. الان تو کوچه ما در محتشمی۵ یک خانه کلنگی خریداری کردن دکترها و باز قراره ساختمان پزشکان داخل کوچه ما بزنن،آخه این چه وضعی هست؟ما چه گناهی کردیم که باید از شدت شلوغی نه بتونیم رفت و آمد کنیم نه تو خونه خودمون از شدت بوق و سروصدا آرامش داشته باشیم.والا آه و نفرین ما و سایر اهالی منطقه رو داره به جونش میخره اون مسئولی که داره خودخواهانه مجوز میده به این دکترها که مثل زالو افتادن به جون احمدآباد.برای شهری مثل مشهد که پایتخت معنوی ایران هست و سالانه پذیرای میلیونها زائر و گردشگر از داخل و کشورهای عربی هست خیلی زشت هست که با گذر از احمدآباد که بالاشهر مشهد هست چشمشون به این مناظر زشتی بیفته که دکترها ایجاد کردن.هرروز که از منزل خارج میشم مریض ها میبینم حصیر انداختن جلوی درب منازل نشستن مثل پایین شهر و یا عذرخواه هستم میبینم دارن‌ ادرار میکنن تو باغچه ها.کدوم شهری منطقه بالای شهر و بهترین نقطه اش رو به این روز درمیارن؟عزیزانی که در راس کارهستن من نمیدونم به چه دلیل و با چه منطقی به دکترها مجوز ساخت در بهترین خیابان مسکونی مشهد رو میدن و دارن فاتحه احمدآباد و میخونن.در پایان از مسئولین خواهش میکنم از اجازه صدور پروانه های بیشتر به دکترها برای ساخت مطب و ساختمان های پزشکان جلوگیری کنن و با ساخت هرچی سریعتر شهرک سلامت به اونجا انتقالشون بدن و دوباره چهره خیابان احمدآباد رو مثل گذشته زیبا کنن.والا حیفه این کوچه های سبز و زیبا که به این روز درومده.والا اینها از ضعف شهرداری و برخی مسئولین مشهد هست.چرا توتهران بالاشهرش اینطور تیست یا شهرهای دیگه؟بالای شهر هر شهری آبروی اون شهر هست.دارین مشهد و بی ابرو میکنید.

 51. برای پارک حاشیه خیابان جدیدا شرکت خصوصی و من در آوردی الیت تعرفه هارو افزایش داده برای پارک 1ساعت و 30 دقیقه مبلغ 5800 ت کسر میکنه
  عوارض سالیانه خودرو .هرساله به شهرداری برای تردد و پارک حاشیه ای پرداخت میکنیم امااین الیت هم شده قوز بالاقوز بدون هیچ ارائه خدماتی درآمده ؟؟؟…دارد
  از شهرداری سوال میکنیم الیت چیه؟
  عوارض خودرو چیه ؟
  میگه شرکت الیت پارک حاشیه ای سالیانه از شهرداری اجاره میکنه اون شرکت خصوصیه برای خودش میگیره ما برای خودمون
  چرا یکبار برای همیشه کسی پیگیری نمیکنه که این شرکت منحل کنه؟!
  این شرکت اول با شعار کمک وحمایت از زندانیان آغاز شداما الان چی شده و ریشه در کجاها دارد…

 52. سلام و عرض ادب
  قطارهای خط ۲ مترو هنگام ترمز گرفتن صدای بسیار گوش خراشی تولید میکنند
  لطفا رسیدگی کنید

 53. سلام با تشکر از زحمات شهرداری محترم شهر مشهد و شورای محترم شهر بابت خدمت رسانی هایشان خواهشمندم آسفالت کنار خیابان ها و بزرگراه ها را با آسفالت لکه گیری و رفع ایراد بفرمائید برای مثال بزرگراه شهید چراغچی و بزرگراه امام علی(ع)و خیابان های دیگر تا دوچرخه سوار و موتورسیکلت ران مجبور نشوند به داخل خیابان تعرض کنند و جان خودشان و رانندگان وسایل نقلیه را به خطر اندازند همچین مسیرهای دوچرخه دارای ایراداتی است مثلا مسیر با یک جدول ناگهان قطع می شود و راکب مجبور به بغل کردن دوچرخه و ادامه مسیر می شود همین عامل باعث می شود قید آن را بزند و از کنار خیابان تردد نماید لطفا تعمیر و لکه گیری خیابان ها و بزرگراه ها را مدنظر قرار دهید برای زیبایی و امنیت خیابان ها متشکرم.

 54. سلام. ببخشید مدت ها است خط 3 مسیر الهیه همیشه شلوغ، جمعیت دو برابر صندلی ها تعداد اتوبوس ها اندک و زمان رسیدن بسیار دیر می باشد. و این خط جزو خطوط بسیار شلوغ و هیچ یک از شهرداری ها جواب گو نیستند. و با 137 هم تماس گرفتیم هنوز هم کاری برای افزایش ناوگان نشده است. لطفا هر چه سریع تر رسیدگی شود……

 55. سلام. لطفا. تعداد خطوط 3 الهیه را افزایش دهید. در زمان شلوغی که همیشه است نفس نمی توان کشید و عقب اتوبوس هم جمعیت خیلی زیادی جمع شده اند جایی برای نشستن ونفس کشیدن نیست. بیماری ها یک طرف دیر رسیدن طرف دیگر خطر تصادف زیاد لطفا هر چه سریع تر رسیدگی شود.

 56. با سلام . مطهری شمالی 17 انتهای مطهری شمالی 17 سمت چپ . نه جدول کشی دارد نه خونه ها تو یک راستا هستن . ن آسفالت درست . ما ساکنین اینجا مزاحم داریم هم به جهت پارک ماشین های سنگین و دوم باران شدید که وارد خانه های ما میشود . خواهشمندم در خصوص این جدول کشی و کلا وضعیت انتهای مطهری شمالی 17 یک تصمیم اتخاذ کنید یا حداقل آسفالت کنید . یا چاه وسط کوچه بزنید نه کنار کوچه. که نیمی از آب داخل خونه ها می‌ره ممنون

 57. سلام من دختری ۱۹ ساله هستم که کتاب می فروشم یکشنبه اومدن کتاب های من رو بردن واحد سد معبر ،من که رفتم کتابهام رو بگیرم گفتن برای کار حتما باید مجوز داشته باشین.
  من هم رفتم صدف۷ برای گرفتن مجوز ولی میگن به زیر ۲۲ سال مجوز نمی دن.
  بعد به اون آقای مسئول می گم خب به من بگو چی کار کنم کار خوب با حقوق بالا پیدا کردم چون تو می گیی مجوز نمی دم برو سه سال دیگه بیا من باید استعفا بدم.
  وقتی مشکلات ملت رو درک نمی کنید، به من می گید شما هنوز ۱۹ سالت نشده برو دانشگاه و… این چه کاریه که انتخاب کردی، من چی بگم.
  اون موقعی که رفتم اونجا یک پیرمرد ۵۰ یا ۶۰ ساله بی سواد رو مجوز دادن ولی منی که کارم کتابه و یا کتاب های انتشاراتمون رو خوندم یا خلاصه هاش رو از حفظم مجوز ندادن.
  فقط من اینجا این پیام رو می گذارم که بگم من دنبال راه قانونی رفتم ولی اگر که رفتم کتاب فروختم باز اومدن کتاب هامو گرفتن تقصیر شماست.

 58. سلام بنده از کسبه فاز تجاری صنعتی و تعمیرگاهی منطقه اقدسیه و الهیه هستم،متاسفاته بعد از گذشت چندین سال و ساخته شدن اکثر قطعه های خالی منطقه و کوچه های شهید رزم ،شهرداری همچنان از آسفالت کردن این کوچه ها امتناع می‌کنه و پیگیری های کسبه تا این ساعت به هیچ نتیجه ای نرسیده،متاسفانه به دلیل خاکی بودن کوچه ها و تردد زیاد ماشین ها به دلیل تعمیرگاهی بودن منطقه خاک کوچه ها تبدیل به نرمه خاک شده و با وزش کوچکترین بادی کل محدوده غبار آلود میشه و باعث شیوع بیماری های تنفسی و خدشه وارد کردن به کار و کسب اکثر کسبه مخصوصا نقاش های محدوده میشه،ممنون میشم که یه فکری به حال این کوچه ها با هزاران کاسبی که توی این منطقه مشغول به کسب هستن بکنید

 59. با سلام
  دوتا نکته
  ۱: تهویه هوا در ایستگاه های خط۲
  ۲:صدای عجیب و غیر استانداری که در حالت ایستاده قطار به گوش می‌رسد 🤦

 60. فلکه آب بوی گوه میده یه فکری بکنید به حالش
  ممنون ممنون و سپاسگزارم پیاده رو از امام رضا ۲ ب سمت خود فلکه

 61. انتهای محمدآباد35 اصلن شهرداری ماموری برای نظافت ندارن کوچه ها به خدا کثیف وپراز آشغال شده وکسی نیست که بازدید کنه

 62. باسلام
  سال هاست که دود وآلودگی و ترافیک بلوار۲۲بهمن به علت کوچک بودن خروجی بلواربهمن در
  تقاطع خروجی ازبلوار بهمن ورود به بلوار خواجه ربیع.مردم را آزار میدهد مخصوصاکارگرانی که ازگارگاه ها خسته برمیگردند.همین امرباعث شد.مسئولین جهت رفع ترافیک وکمک به مردم .خروجی بلواربهمن راتعریض کنند.که کاربسیارارزنده ای بود.متاسفانه مشاهده میشود.سمت راست تعریض ومجدد از سمت چپ خیابان باجدول کوچک شده .ومجدد همان ترافیک وهمان آلودگی ومصرف زیاد بنزین که سرمایه ملی است.رابه همراه داشته باشد.
  لذا از مسئولین عزیز تقاضا داریم ازنزدیک مورد راملاحظه بفرمایند متوجه خواهند شد.
  انشالله یک مسئول دلسوز پیدا بشه این موضوع راپیگیری کند.
  انشالله.
  مربوط به شهرداری منطقه ۵

 63. سلام وعرض ادب خدمت خدمتگزاران امام رضا از شهرداری مشهد میخوام یک سروسامانی به اتوبوس های محور های اصلی حرم بدن چرا منی که زائر امام رضا هستم وکارت شهروندی جهت پرداخت بلیط اتوبوس ندارم باید مسیر 1200تومانی رو آزاد 3000تومان بدم در تهران اگه کارت نداری مثلا 1200 رو زیاد بدی باید 1500 بدی نه 3000تومان خیلی جهت تهیه کارت سر ایستگاه یا انتهای مسیر رفتم ولی دریغ از یک کارت همه ایستگاه‌ها نداریم تموم شده ندارید انصاف 1500تومانه نه 3000تومان

 64. با سلام
  علت ترافیک همیشگی اول سیدرضی و اول هاشمیه نبودن دور برگردان قبل از فلکه پارک میباشد
  لطفا بررسی کنید
  با تشکر

 65. درود بر همگان دوستان .من در شهرداری منطقه 7مشهد شهرداری کل مشهد بازرسی کل کشور و بازرسی کل شهرداری مشهد و سامانه 137و شورا حل اختلاف شکایت کردم.ولی طرفم با تهدید ک دامادمون روحانی هست و پسرانم بسیجی کاری از پیش نمی‌بری،و با نوشتن این همه نامه و شکایت قضایی وقتی با این همه دلیل و مدرک ،همچنان هنوز نتونستم ب حقم برسم ،فکر میکنم ک ……..
  امیدوارم پیگیری موضوع انجام بشه وگرنه ب دفتر بیت رهبری شکایت میکنم.برادر من رفت جبه و پاش قطع شد.پدرم هم در خدمت سپاه بود و بازنشسته شده و نمیزارم حق پدر و خانوادم اینگونه پایمال بشه

 66. درود بر شما من چندین نامه اعتراض شکایت التماس از ساخت و ساز غیر مجاز ملک در شهرداری منطقه 7 مشهد و سامانه 137و بازرسی کل شهرداری مشهد و بازرسی کل کشور ثبت نمودم .اما هیچگونه اقدامی جز اینکه بمن بگویند رفته کمیسیون ماده صد هیچ پاسخی دریافت نکردم.و سازنده میگه اینجا مانفوذ داریم و در سبحان و خلج می‌سازیم و چون در شهرداری منطقه 7 و دادگاه نفوذ داریم‌هملنطور م از سال 93هیچ پیگیری انجام نشده پرونده جدیدهم بایگانی میشود.فقط خودتو خسته میکنی

 67. سلام در خیابان رسالت دروی .رسالت ۵۹ نبش چهارراه اول اسفالت خراب شده و چاله ایجاد شده و در پوش طرح اگو هم از یک طرف داخل زمین رفته و از طرف دیگر به اندازه ۱۰ سانت از اسفالت اومده بالا .جدول کشی اسفالتش کاملا خراب شده است

 68. سلام در خیابان رسالت دروی .رسالت ۵۹ نبش چهارراه اول اسفالت خراب شده و چاله ایجاد شده و در پوش طرح اگو هم از یک طرف داخل زمین رفته و از طرف دیگر به اندازه ۱۰ سانت از اسفالت اومده بالا .جدول کشی اسفالتش کاملا خراب شده است

 69. با سلام،برای انتقال سند تک برگی ملک اقدام کردیم، و مرحله اول بعد از امضا مرحله شهرداری هست که با کامل کردن مدارک به پیشخثان شهرداری مراجعه کردیم با وجود گذشت نزدیک به دو هفته برای استعلام و تسویه، متاسفانه بعد از حضور کارشناس شهرداری و استعلام ایشان که پاسخ رو فرستادن هیچ اقدامی نمیشه و به پیشخوان مراجعه میکنیم میگن چون در کل روز فقط نیم ساعت سیستم شهرداری وصل میشه و مابقی پروسه سه چهار روزه زمان میبره،و اگر با توجه به زمان اونور سال خدای نکرده بیفته کلی هزینه و دردسر اداری داریم، واقعا چرا باید تو کل وقت اداری پیشخوان جهت ارتباط با شهرداری فقط. نیم ساعت اگر وصل بشه ارتباط پیدا کنه و اینقدر پر پیچ و خم مسیر طی بشه تازه سند هشت ماه پیش انتقال داده شده و هیچ مشکلی نداره باید تاحااا انجام میشده، با این همه هزینه و نیرو اینفدر باید فناوری اطلاعات و ای تی شهرداری ضعیف باشه که اینقدر وقت هدر بده اخر سالی و اخر انجام نشه،وقتی واقعا زیر ساختشو ندارین چرا همون روال دستی انجام نمیدین، این ظلم به من مستاجر بدبخته که بابد اینقدر حرص بخوریم و اخرم اینجوری پیش بره، از پیشخوان خواستم بگن خودم برم اداره ها دستی پرونده پیش ببرم توروقران اخر سال فکر بحال نا کنین به کجا شکایت ببرم به کجا التماس کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام شهروند عزیز

1- هر سازنده بنایی بالاخره گذرش به کمیسیون ماده صد خواهد افتاد. آموزش ویدئویی قواعد کمیسیون ماده صد و نحوه نگارش لایحه دفاعیه آن را از منو بسته آموزشی خریداری نمایید تا این کمیسیون را بشناسید و خود بتوانید نسبت به نگارش لایحه دفاعیه اقدام نمایید.

2- در این سایت می توانید شهردار مشهد را نقد کنید. در صفحه مربوط نسبت به درج دیدگاه در خصوص نقاط قوت و ضعف اقدام نمایید.

3- لطفا برای ارتباط با ما قبل از تماس تلفنی، از پیام رسان ها با جستجوی نام کاربری farshchi7 استفاده نموده و مستندات و تصاویر را ارسال نمایید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استرفتن به فروشگاه