لزوم نقد منصفانه عملکرد شهرداری مشهد

شکی وجود ندارد که نظارت مردمی گسترده بر عملکرد مدیران می تواند تغییرات شگرفی در نحوه مدیریت آنان ایجاد کند. اگر مدیر در این کشور احساس کند که عملکردش به صورت مداوم زیر نگاه های تیزبین و دقیق مردم و متخصصین قرار دارد، قطعا در تصمیم گیری های خویش دقت بیشتری خواهد داشت.

از طرفی نظارت مردمی و در معرض دید و قضاوت بودن، انرژی مضاعفی به مدیران خواهد داد تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند و در پیش چشم مردم سربلند ظاهر گردند.

نظارت گسترده مردمی باعث لو رفتن مدیران شعار محور و در عین حال بدون عملکرد واقعی خواهد شد و اعضای شورا را مجبور خواهد نمود که بعد از راه یابی به شورای شهر، در جهت پیاده سازی و اجرای عملی شعارهای خویش تلاش نمایند. زیرا می دانند که زیر نظر هستند.

فواید نقد عملکرد شهرداری مشهد در رسانه ها

همان گونه که در مقدمه بحث به آن اشاره شد، زیر نظر گرفتن عملکرد مدیران شهرداری مشهد و نقد منصفانه در رسانه ها، آثار و برکات زیر را به دنبال دارد:

  • ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر و خدمت بهتر به مردم، زیرا مدیران شهرداری مردم را ناظر عملکرد خود می بینند.
  • تقویت ارتباط بین مردم و مدیران شهرداری و در نتیجه درک متقابل بهتر و بالاتر
  • پاسخگو نمودن برخی مدیران که از عدم اطلاع مردم و یا از عدم انعکاس اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند
  • ایجاد امکان حمایت های مردمی از تصمیمات مدیران شهری
  • شناخت عمیق مردم از مدیران موفق و ایجاد امکان ارتقاء آنان در انتخابات و راه یابی مدیران موفق به شورای شهر مشهد
  • اتحاد و یک صدایی گروه های ذینفع در شهر در جهت بیان دقیق خواسته های خویش و پیگیری آن از مدیران شهری
  • . . . .

تقدیر و تشکر در کنار انتقاد و بیان کاستی ها

لطفا هم موارد مثبت و درخشان عملکرد شهردار و مدیران شهرداری مد نظر قرار گیرد و هم موارد منفی و بیان کاستی ها. و اینطور نباشد که فقط بر نقاط ضعف تمرکز شود.

آنچه که از دست ما بر می آید

مشاورین اطمینان شرق با توجه به در اختیار داشتن این وب سایت و وب سایت دیگر خویش با آدرس www.etminanshahr.ir ، که به جرات می توان گفت در زمینه شهرداری و شورای شهر جزء تخصصی ترین و پربازدیدترین سایت های اینترنتی در کشور هستند، آمادگی انعکاس نقدهای منصفانه و انتقادات از عملکرد شهردار و شورای شهر مشهد و مدیران زیر مجموعه را دارد.

در این خصوص در بخش دیدگاه در همین صفحه، نقطه نظر و دیدگاه خویش را درج نمایید و یا اینکه از طریق واتساپ ۰۹۱۵۵۱۳۶۱۲۹ با ما ارتباط بگیرید و متن و یا نامه مد نظر خویش را ارسال نمایید.

امید است انعکاس این انتقادات به بهبود امور منجر گردد.


۵/۵ - (۱ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: