انتقادات مردمی از شهرداری مشهد

لزوم نقد منصفانه عملکرد شهرداری مشهد

شکی وجود ندارد که نظارت مردمی گسترده بر عملکرد مدیران می تواند تغییرات شگرفی در نحوه مدیریت آنان ایجاد کند. اگر مدیر در این کشور احساس کند که عملکردش به صورت مداوم زیر نگاه های تیزبین و دقیق مردم و متخصصین قرار دارد، قطعا در تصمیم گیری های خویش دقت بیشتری خواهد داشت.

از طرفی نظارت مردمی و در معرض دید و قضاوت بودن، انرژی مضاعفی به مدیران خواهد داد تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند و در پیش چشم مردم سربلند ظاهر گردند.

نظارت گسترده مردمی باعث لو رفتن مدیران شعار محور و در عین حال بدون عملکرد واقعی خواهد شد و اعضای شورا را مجبور خواهد نمود که بعد از راه یابی به شورای شهر، در جهت پیاده سازی و اجرای عملی شعارهای خویش تلاش نمایند. زیرا می دانند که زیر نظر هستند.

فواید نقد عملکرد شهرداری مشهد در رسانه ها

همان گونه که در مقدمه بحث به آن اشاره شد، زیر نظر گرفتن عملکرد مدیران شهرداری مشهد و نقد منصفانه در رسانه ها، آثار و برکات زیر را به دنبال دارد:

 • ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر و خدمت بهتر به مردم، زیرا مدیران شهرداری مردم را ناظر عملکرد خود می بینند.
 • تقویت ارتباط بین مردم و مدیران شهرداری و در نتیجه درک متقابل بهتر و بالاتر
 • پاسخگو نمودن برخی مدیران که از عدم اطلاع مردم و یا از عدم انعکاس اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند
 • ایجاد امکان حمایت های مردمی از تصمیمات مدیران شهری
 • شناخت عمیق مردم از مدیران موفق و ایجاد امکان ارتقاء آنان در انتخابات و راه یابی مدیران موفق به شورای شهر مشهد
 • اتحاد و یک صدایی گروه های ذینفع در شهر در جهت بیان دقیق خواسته های خویش و پیگیری آن از مدیران شهری
 • . . . .

ابتدا با 137 تماس بگیرید بعد در این سایت کامنت بگذارید

از آنجایی که مشهدی های عزیز در اینجا اقدام به طرح مشکلات خویش در ارتباط با شهرداری می کنند و ما به عنوان بخش خصوصی اقدام به انعکاس آنها می کنیم و عملا نمی توانیم در جهت رفع مشکل دست به کار شویم، دوستان ابتدا با سامانه 137 شهرداری تماس بگیرند و مشکلات را بگویند تا از طرف شهرداری کار لازم صورت پذیرد.

سپس در اینجا نیز بازتاب دهند. وقتی همه در یک محیط نظرات انتقادی و پیشنهادی را نشر دهند می توان جمع بندی های کلی داشت. امید است این حرکت سرآغاز شروع یک جمع قوی و منسجم از مردم مشهد گردد که علاقمند به وضعیت شهر خویش و پیگیر اقدامات شهرداری هستند.

مطمئنا این جمع باعث بهبود عملکرد شهرداری مشهد و حذف مدیران غیر مردمی و ناکارآمد خواهد شد.

از دوستان می خواهم که در خصوص این بحث نظارت مردمی نیز دیدگاه خویش را درج کنند.

راستی برای اینکه شهرداری را در جریان مشکلات خود قرار دهید، علاوه بر تماس تلفنی با سامانه 137، از لینک زیر می توانید درخواست خود را به صورت الکترونیک با 137 مطرح نمایید :

ثبت درخواست به صورت اینترنتی اداره ارتباط مردمی شهرداری مشهد (137)

تقدیر و تشکر در کنار انتقاد و بیان کاستی ها

لطفا هم موارد مثبت و درخشان عملکرد شهردار و مدیران شهرداری مد نظر قرار گیرد و هم موارد منفی و بیان کاستی ها. و اینطور نباشد که فقط بر نقاط ضعف تمرکز شود.

تقدیر و تشکر و یا انتقاد از مدیران شهرداری مشهد با ذکر نام و سمت

به جهت اینکه عملکرد درخشان مدیران شهرداری مشهد بخوبی دیده شود و احیانا عملکردهایی که باعث نارضایتی شده نیز شناخته شود، لطفا تجربه خود در خصوص ارتباط با مدیران شهرداری را با ذکر سمت و نام مدیر و جرئیات کامل در بخش دیدگاه همین صفحه درج نمایید.

آنچه که از دست ما بر می آید

مشاورین اطمینان شرق با توجه به در اختیار داشتن این وب سایت و وب سایت دیگر خویش با آدرس www.etminanshahr.ir ، که به جرات می توان گفت در زمینه شهرداری و شورای شهر جزء تخصصی ترین و پربازدیدترین سایت های اینترنتی در کشور هستند، آمادگی انعکاس نقدهای منصفانه و انتقادات از عملکرد شهردار و شورای شهر مشهد و مدیران زیر مجموعه را دارد.

در این خصوص در بخش دیدگاه در همین صفحه، نقطه نظر و دیدگاه خویش را درج نمایید.

امید است انعکاس این انتقادات به بهبود امور منجر گردد.


{عینا متن پیام دریافتی انعکاس گردیده است، بدیهی است هر گونه اظهار نظری از جانب شهرداری مشهد در خصوص این موضوعات در همین محل منعکس خواهد شد. از این متن نکات زیادی می توان استخراج نمود که اظهار نظر را به خوانندگان واگذار می کنیم. لطفا در کامنت های پایین صفحه اعلام نظر داشته باشید و به شماره انتقاد اشاره داشته باشید}

4570 نظافت محوطه اطراف باغ وکیل آباد

تاریخ ارسال : 1401/04/05

1334 زیان مالی ناشی از تاخیر زمانی (منطقه9)

تاریخ ارسال : 1401/03/29

8052 معضلات و فرهنگ ترافیکی مشهد

تاریخ ارسال: 1401/03/19

چند نکته از یک هموطن‌ مقیم سوئد, عاشق ایران و بخصوص  زادگاهم مشهد، در باره پاره ای از نا هنجاری ها که در مسافرت اخیرم به مشهد مشاهده کردم.

ولی قبل از هر چیز از کارهای بزرگ و زیربنایی شهرداری مشهد که با کیفیت و استانداردهای بالا،  با سلیقه و کارشناسانه انجام شده و من در مسافرت  اخیرم به مشهد شاهد آنها بودم شگفت زده شدم. تمیزی شهر، سنگفرش زیبای پیاده روها، ایجاد پارکها و بوستان های خوب ‌و جذاب، نورپردازی خیابان ها، پیادهرو ها و پارکها در شب، خیابان سازیهای راهبردی و ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در خیابان‌ها نمونه هایی هستند که‌ امیدوارم با جدیت ادامه داشته باشد.

یک کمبود مشهود که در زیبایی و انضباط ترافیکی شهر خیلی موثر است عدم یا کمبود خط کشی در خیابان های شهر بود که شاید سازمان دیگری غیر از شهرداری متولی آن می‌باشد. 

 • حالا مطالبی در مورد تیتر بالای این نوشته‌ و این مقدمه کوتاه که‌ در نگاه اول یک توریست، این ظاهر زیبا و تمیز یک شهر یا یک کشور، از فرودگاه، خدمات فرودگاهی و برخورد محترمانه ماموران گرفته  تا انضباط رانندگی و ترافیکی وجهه تمایز بین یک کشور جهان سومی و یک کشور پیشرفته را تشکیل می‌دهد.
 • در صدر همه این بی انضباطی ها ورود زشت،  گردن کلفتانه و خطرناک موتورسواران به پیاده رو‌ هاست که من در هیچ کشور دیگری ندیده ام. این پدیده زشت ظاهرا برای مردم به امری عادی و پذیرفته شده تبدیل شده. 
 • ایستادن اتوبوس های شهری وسط خیابان برای سوار و پیاده کردن مسافران و ایجاد راهبندی.
 • کمبود خط کشی های موثر و ماندگار در خیابان‌ها که باعث روان شدن ترافیک هستند و در زیبایی خیابان های شهر و جاده ها نقش عمده دارند.
 • حرکت اتومبیل ها وسط و روی خط کشی های خیابان‌ها به جای حرکت بین خطوط کشیده شده در خیابان‌ها که کار زشتیست و باعث مشکلات ترافیکی می‌شود. 
 • عدم رعایت حق تقدم برای عابر پیاده، که در اغلب شرایط حق تقدم دارد.
 • اینها‌‌ نمونه‌ هایی از این ناهنجاریهاست که به باور  من مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر می باشند و با ورود امامان جماعت شهرها برای تذکر و به عنوان پرچمدار اصلاحاتی اینچنینی، با کمک نیروهای انتظامی یا شاید شهرداریها، با بودجه کمی قابل حل شدن هستند. شهروندان بالغ خود می‌توانند ( و باید)، ضمن رعایت حقوق شهروندی، در راستای همین فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در حل مشکلاتی نظیر انچه در بالا ذکر شد و شاید در تقابل با سایر معضلات اجتماعی دیگر مثل رشوه خواری و فساد اداری و بی ادبی ها و غیره شرکت کنند، ولی نه از راه پرخاشگری و ایجاد درگیری و نه حتی تذکر کلامی بلکه ترجیهن فقط با یک نگاه عمیق و معنی دار. این ژست معمول مردمان کشوریست که من مقیم آن هستم، در برخورد با اغلب کجروی ها و بطور شگفت انگیزی موثر.

با احترام یک پزشک ایرانی مقیم اروپا ( سوئد) و دوستدار ایران

در خاتمه معتقدم جمله پایین می‌تواند برای فرهنگ سازی ادب و احترام به مراجعه کننده به سردر تمام ادارات و سازمانهایی که به نوعی با ارباب رجوع سروکار دارند٫ مثل فرودگاه ها ، شهرداری ها وو….. شود:

«مهربانی و ادب بالاترین نماد هوش و ذکاوت است»

1612 نظارت بر ساخت و سازهای منطقه 10 (به ویژه پارکینگ ها)

تاریخ ارسال: 1401/03/05

4865 وضعیت نامناسب خیابان عدل خمینی 54

تاریخ ارسال : 1401/02/30

4.9/5 - (15 امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

‫39 دیدگاه ها

 1. با سلام
  ضمن تشکر از درج پیامی که ارسال کرده بودم
  وقدردانی نسبت به ترتیب اثر دادن انتقادم
  و سپاسگذاری از ایننکه محیطی در پارک ریحانه فراهم شد،تا من هم بتونم استفاده کنم
  اما همجنان خواستار،تعیین زمانی از سوی شهردار برای ملاقات مردمی هستم
  با سپاس،والسلام

 2. سلام.شب اومدیم پارک بهار حدفاصل رسالت و خواجه ربیع.ساعت ۱۰ شب توالت ها بسته بودند.چرا؟؟بااین جمعیت زیاد.شب ها مردم‌زیادتر میان پارک چون روزها گرمه اما شما شبو میبندین و روزو باز میزارید.خب بعضیا گوشه کنار پارک دستشویی میکنن و این بدتره.

 3. سلام‌بیش‌از۹ماه‌ازبه‌سرقت‌رفتن‌پل‌روی‌جوی
  خط‌عابرپیاده‌مقابل‌بازارروزشهرداری‌بلوارجانباز
  میگذرد‌.باتماسهای‌مکرر۱۳۷ درطی‌این‌مدت
  متاسفانه‌اقدامی‌انجام‌نشده‌‌است.

  1. سلام. اگر از تماس با 137 نتیجه نمی گیرد به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کنید. به صورت اینترنتی می توانید شکایت خویش را طرح کنید:
   https://shekayat.bazresi.ir/

 4. باسلام وخسته نباشید
  خواهشا به افراد پلیس ساختمان تذکربدید برای توجیه کارشون اینقدر همسایه ها وبرادران رابه جان هم نیندازن اگه دربحث امورساخت وساز یک نفربدون مجوز کاری انجام میده به طرف دائم نگن درمورد شماازاین ساختمان یاازاین میلان تماس گرفتن به خدا این کارماموران شما جزجدائی بین خانواده ها اون هم برای چندین سال عاقبت خوشی نداره ازبابت همین مسئله چندسالیه برادر بزرگترم به برادران دیگه تهمت خبرچینی زده حتی بعضی مواقع کاربه جنگ ودعواکشیده شده تورو به جوون عزیزترین کس تون اینکاروبامردم نکنید

 5. ساکن بلوار ستاری ستاری 28 مجاور چهل بازه در حال ساخت هستم، چند سال است که سروصدا، خاک، مزاحمت های وقت و بی وقت پیمانکار شهرداری را تحمل کرده ایم به این امید که بالاخره پارکی در مجاورت منزلمان ساخته می‌شود اما شهرداری، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و… زحمت کشیده اند و یک پارکینگ بزرگ را جلوی خانه های ما می‌سازند ک بعد از بتوانیم به صورت مادام‌العمر از سرو صدا، دود مزاحمت بازدید کنندگان پارک بهره مند شویم

 6. سلام . از عضوشورای شهر که مسئول است خواهش میکنم در یک وقت مناسب از بلوار شهیدفلاحی 7 نبش بهورز 4 بازدیدی داشته باشید ساختمانی نیمه کاله رهاشده که شهرداری منطقه در برج 11 پارسال اخطاری به مالک داد و از قول شورای شهر هم مطلبی رانوشته بود که ایکاش نمی نوشت چون ظاهر ا منتظرند اتفاقی بیفتد و با گزارش 5 حاضر شوند « مگر در آن پرده ننوشته بود اگر مالک ظرف سه ماه ترتیب اثرندهد چنان و چنین میکنیم ؟ پس چد شد آن خط و نشونها ؟ چرا شهرداری کاری نکرده ؟حتمآ منتظر واقعه و حضور گزارش 5 و مسئلولین هستند !

 7. باسلام دربلوارشهیدفلاحی بعد از بهورز4 جنب فروشگاه بزرگ اتکا فاقد پیاده رو میباشد و مردم ناچارند از خیابان و بین ماشینها گذر کنند که خطراتی دارد اگرشهرداری محل همتی بکند و با امکاناتی که دارد پیاده رو ایجاد نماید کاری بسیار مفید و عاقبت بخیری نموده است .

 8. لطفا برای محله ی منزل آباد سرویس حمل و نقل عمومی قرار دهید زیرا در نقطه ی کور قرار گرفته و برای افرادی مثل من که معلم این منطقه هستم و مجبوریم هرروز به این محله رفت و آمد کنیم بسیار گران و سخت می باشد. حتی مناطق دورتر دارای سرویس حمل و نقل عمومی می باشندو با توجه به نزدیک بودن منزل آباد به پایانه الهیه اجحاف در حق شهروندان این محله می باشد.

 9. مدتی است که در خیابان موسوی قوچانی 13 روضه خوان 3 همکاران زحمت کش جهت نظافت حضور ندارند و همیشه کثبف می باشد ،لطفا مساعدت نمایید .

 10. با سلام و خسته نباشید
  شهرداری مشهد برای زیباسازی شهر تلاش زیادی کردند و از این بابت از کلیه عوامل شهرداری تشکر میکنم اما مووصع انتقاد بنده بابت کاشت درختان غیر مثمر در شهر و کاشت درخت کاج در سطح شهر است که متاسفانه جز ظاهرزیبا عایدی دیگری ندارد. درصورتی که در اسلام کاشت درخت غیر مثمر بسیار نکوهش شده است. این کار جز هدر رفت انرژی هزینه چیزی ندارد. مخصوصا کاشت درخت کاج که جز افسردگی برای مردم خاصیت دیگری نداشته و همانطور که میدانید جنگل کاج در ژاپن جایی برای خودکشی است. پس چرا ما از ان عبرت نمیگیریم؟؟؟ ایا درخت دیگری که هم مثمر باشد هم همیشه سبز باشد وجود ندارد؟؟؟؟
  لطفا در این مورد بیشتر بررسی انجام شود و اگر میخواهیم چیزی را از دیگران کپی برداری کنیم لطفا کارهای مثبت و خوب انها باشد نه در اشتباهات بپاز انها پیروی کنیم.
  با تشکر

  1. با سلام
   امروز خبری در تمام‌خبرگزاریها اعلام شد با این عنوان
   🎥 به دلیل کمبود آب در ایالات متحده، چمن‌ها به دلیل آب بَر بودن، برداشته می‌شوند

   🔸در لاس‌وگاس، کار به جایی رسیده است که به دلیل گرم شدن کره زمین، آب کمیاب شده است، و بر اساس یک قانون جدید محلی، چمن‌ها باید برداشته شوند
   🔹در نوادای جنوبی، محوطه سازی بیشترین آب را در فضای باز و بیشتر از چمنزارها استفاده می کند.
   🔸این شهر در سال جاری حدود ۴ میلیون متر مربع از زمین های چمن را در فضاهای عمومی برداشته است، زیرا دیگر توان نگهداری بلوارهای سبزی را که نیاز به آبیاری دارند، ندارد.
   🔹 بازرسان آب که به آنها “پلیس آب” نیز می گویند، در منطقه گشت می زنند تا نظارت کنند چه مقدار اب مصرف میشود
   خب ما در وضعیتی که دچار خشکسالی های مکرر بودیم هنوز متوجه نشدیم بایدچمن ها را برداریم ووگیاه مقاوم به خشکی بکاریم؟؟؟
   شهرداری محترم لطفا روشن سازی بفرمایید

 11. سلام پیاده رو حاشیه بیمارستان ارتش خیابان بهشتی ۲ بیش از ۲سال میشه که نظافت نشده چند تا پیمانکار کار کردند وخاک باقیمانده حفاری ها هنوز همونجاست که با بارندگی وابیاری درخت های حاشیه گل میشه پیاده رو سمت مقابل هم نزدیک ۱۰ساله به واسطه پروژه ساختمانی سپهر مسدود شده لطفا پیگیری کنید

 12. سلام
  چرا حفاظت شهرداری رو کار پیمانکار نظارت ندارن
  من تو حفاظت فیزیکی هستم روزی 12 ساعت کار میکنم با حقوق ماهیانه 6500 بدون حق اولاد بدون نوبت کاری تازه اشغالجمع میکنیم جارو میزنیم ابیاری میکنیم و شرکت گفتند اگر نکنین اخراجتون میکنم
  در حین یه باغبون معمولی تو شرکت روزی 8 ساعت کار میکنه با حقوق ماهیانه حدود 8 تومان میگیرن
  چرا این ظلم و توهین نیست به نیرو حفاظتی چرا نظارت نمیکنین منم مدرک بالا دارم
  ایا این انصاف

 13. باسلام
  در سید رضی ۵۸ ادامه پارک رود پارک هنوز خاکی و نامطلوبه خواهشی داشتیم نسبت به درست شدن سریع ان ممنون از همکاری شهرداری مشهد

  1. سلام. تا جایی که میدانم برای درخواست آسفالت یک معبر لازم است یکی از اهالی به شهرداری ناحیه مراجعه کند و درخواست بدهد و وجوه را از اهالی آن معبر بابت بخشی از هزینه جوی و جدول جمع آوری نموده و به حساب شهرداری واریز کند. آنگاه آن معبر در نوبت آسفالت قرار می گیرد. برای آسفالت معابر خاکی، مردم بایستی بخشی از هزینه را واریز کنند که البته برای هر واحد رقم درشتی نیست.

 14. شما که عرضه پاسخگویی ندارید ازین قرتی بازیا ی نظرات خودرابنویسید چیه تو وب سایت میذاریدجمع کنید این مسخره بازی رو مردم وسرکار گذاشتید

  1. واقعا این ادبیات شما باعث تاسف است. معلوم است که از اینکه مردم بتوانند خدمت گذاران خود را نقد کنند ناراحت هستید.
   شما پیشنهاد خودتان را بدهید.

   این کار ما در ابتدای راه قرار دارد. در توضیحات صفحه نیز توضیحات لازم ارائه شده است. ابتدا درخواست خود را با 137 مطرح کنید تا پیگیری انجام شود. اما اینجا هم انعکاس دهید.
   در نهایت بایستی مسیر و راهی موثر برای امکان نقد عملکرد شهرداری مشهد در فضایی مجازی و سالم با حضور مردم شهر بیابیم. این کار اگر عملی شود به نفع شهرمان خواهد بود.

 15. باسلام خدمت جناب ارجایی
  دو مطلب مهم جهت پیشرفت خدمات متروی مشهد دارم
  از شما خواهش میکنم لکوموتیو های خط یک متروی مشهد را تعویض کنید و مثل خط دوم که ترن ها یکسره و سالنی هستند بکند چون واقعا خط یک هم بسیار شلوغه هم سالن این لکومتیوهای قدیمی ظرفیت کم داره و اصلا در شان مردم مشهد نیست که با این همه شلوغرفت وآمد کنه
  مطلب دوم و خیلی مهم که من باب همین روزهاست ازتون خواهش میکنم به اتوبوس ها و راننده متروها اعلام کنید که رادیو داخل سالن ها رو روشن کنن هم در ایستگاه‌ها و هم در داخل متروها رادیو فعال باشه که مردم صدای داخل ایران و صدای آهنگ های با روحیه و خوب وشاد گوش کنند و اگر هم وقتی می‌شود خبری گوش کنند لااقل اخبار داخلی را حتی شده در چند تیتر از رادیوهای داخلی گوش کنند که خیلی برای این شرایط ملتهب و گیج کننده الان مفیده

 16. سلام . میخواستم بدونم شهردارب منطقه 7 بلوار صبا و شهید دایی پلیس ساختمان اصلا نداره یا اگر داره خیلی ضعیف عمل میکنه….ساخت وساز هر روز بیشتر میشه بدون مجوز و ضوابط شهرداری و شهرسازی بدون پارکینگ….آیا شهرداری واقعا نمیتونه جلو گیری کنه یا نمیخواد… چطور میشه ساختمان 5 طبق بدون 1 پارکینگ ساخته بشه و پلیس ساختمان اصلا نظارت نمیکنه و تنها به زدن یک برچسب اکتفا میکنه منطقه شهید دایی57 طرف الان داره میسازه 4 متر حاشه 7 واحد بدون یک پارکینگ خواهشا خواهشا…. رسیدگی کنید …پلیس ساختمان اینجا واقعا افتضاح عمل میکنه

 17. من یک سوال دارم آیا اگر آقای شهردار منطقه 7 (منطقه بلوارصبا و شهید دایی ) یا شهردارکل در این مناطق زندگی میکردن آیا بازهم برخوردشان با کسانی که خلاف میسازن یا پیمانکاران متخلف همینطور بود….مدارا کردن با خلاف کار جفا در حق دیگر مردم و مصداق حق الناس است . چون باعث ضایع شدن حق دیگران میشود…خواهش میکنم برای یکبار هم که شده از وضعیت منطقه و پیمانکاران و ساخت و سازهای منطقه نظارت کنید تا صحت گفته هایم برای شما آشکار شود . تمنا میکنم لگر وظیفه شماست و برای همین کارها حقوق میگیرید پیگیری کنید و اگر نمیتوانید راهنمایی کنید که به ارگان دیگری مراجعه کنیم…یا علی

 18. باسلام خدمت جناب ارجایی شهردار محترم
  بنده از شما درخواست دارم برای یک ماه هم که شده تشریف بیارین در منطقه سیدی و بلوارصبا سکونت داشته باشید و مهمان ما باشید تا از نزدیک با درد مردم آشنا بشین چون گفتن مشکلات بصورت تلفنی و پیامک دردی از ما دوا نکرد…..عمده مشکل ما ساخت و سازهای غیر مجاز بدون رعایت حریم .معبر.همسایگی ضوابط ایمنی و بدتر از هم بدون پارکینگ.(به طوری که در ساعات اولیه شب داخل میلانها اینقدر شلوغ میشه که به هیچ وجه امکان ورود اورژانس . آتشنشانی …وجود نداره وبه سختی انجام میشه) که وظیفه نظارت اون با شهرداری و پلیس ساختمان که متاسفانه وجود نداره. آیا این وظیفه شهرداری هست یا باید با ارگان دیگه ای تماس بگیریم. //کوتاهی کردن هر مسئولی در وظیفه محوله مصداق حق الناس و ظلم به دیگر مردمه…..خواهش میکنم . خواهش میکنم.خواهش میکنم.خواهش میکنم.خواهش میکنم…به درد دل مردم رسیدگی کنید سربزنید و خودتون ببینید

 19. باسلام به مسئولین شهروشورای شهرمشهد.
  گذری به بالای شهربکنید بولوارهای بزرگ وطویلی درموازات هم می‌بینید که رفت وآمد درآن کمرنگ است وربطی به ترافیک و مشکلات شهری ندارد.درحالی که درپایین شهروقتی قراره باخستگی کاروتلاش روزانه ازکارخانجات شهرک صنعتی جاده کلات ویاجاده سیمان(رسالت)وجاده صنعتی خین عرب وارد شهر شویدساعت هابایددرترافیک بمانید.وضمن خستگی وقت ومصرف زیادسوخت وهوای کثیف ازعوایدترافیک میباشد.این چطور تفکری هست که مشهد را مدیریت می‌کند.مگررهبرنفرمودندبه حاشیه شهرتوجه کنید.پس کجایندمسئولین انقلابی که صداشون درنمیاد.
  چرا طرح جاده گاز ازپنج تن به جاده سیمان وجاده کلات ووصل به جاده طرحچی(خین عرب) وجاده فردوسی مسکوت مانده واجرا نمی‌شود.چراجاده الماس شرق به جاده کلات که ترافیک روزانه رامیشکند.اجرانمیشود.ولی دربالای شهرهر روزبلوارجدیدی احداث می‌شود وده هامورد بی سود دیگر.پس ازمسئولینی که توان پیگیری دارندخواهشمندیم این موضوع را پیگیری بفرمایند.

 20. سلام و خداقوت. خواهشمندم شهرداری منطقه 2 مشهد به این موضوع رسیدگی کنند. کوچه حجت 3 واقع در حر عاملی 45، کوچه ای عریض و طویل است و نزدیک به چندین تعمیرگاه ماشین. متاسفانه این کوچه صرفا دو دست انداز در ابتدا و انتهای آن دارد اما به دلیل عریض و طویل بودن آن کم بوده و بی فایده بوده و محلی جهت آزمایش خودروها و موتورها پس از تعمیر شده است. اصوات نابهنجاری که در هر ساعت از شبانه روز وجود داره و مزاحم استراحت و آرامش ساکنین شده. از طرفی در این کوچه مدرسه و پیش دبستانی هم وجود داره و نبود دست انداز کافی و ماشین و موتورهایی که با سرعت رفت و آمد میکنند خطری برای بچه ها محسوب میشود. خواهشا با گذاشتن دست انداز کافی در این کوچه، آسایش رو به ساکنین و امنیت رو به کودکان برگردونید.

 21. سلام وقت بخیر
  باکس زباله در مجاورت مدرسه شهید حیدر بناخسروی واقع در بلوار مجد 33مشکلات زیادی ایجاد نموده،با توجه به اعلام شهرداری منطقه مبنی بر نامناسب بودن مکان باکس اقدامی صورت نگرفته

  1. سلام .اواخر سال قبل و بعد از فروختن یک آپارتمان ، جهت پرداخت مبلغ پیش پروانه منزل مسکونی ام در منطقه ۹ به شهرداری مراجعه و گفتند که طرح تغییر کرده و شش طبقه ذکر شده در پیش پروانه کمتر شده است. متاسفانه این گونه طرحها و تغییرات ناگهانی موجب سردرگمی و کاهش ساخت و ساز میگردد . جالب است که هر چند هدف از این تغییرات ،ظاهرا کاهش جمعیت در منطقه میباشد ولی بنده که قرار بود در ۶ طبقه ، ۶ واحد ۲۰۰ متری بسازم ، میگویند در ۵ طبقه ۱۰ واحد کوچکتر بساز و منزل بنده نیز در نبش دو خیابان ۲۰ و ۱۰ متری است. ایکاش

 22. با سلام مدت دو ماه است که بلوار فرهنگ در سه لاین آسفالت شکافی شده و علیرغم اینکه یک روزه پر شد ولی متاسفانه تاکنون اسفالت نشده و با توجه به بارندگی های اخیر کاملا گود شده و نیز به دلیل هم عرض بودن میزان حفاری با لاستیک خودروها مرتبا لاستیک ماشینها درون آن می افتد و خسارات مالی زیادی به رانندگان وارد میکند. لطفا سریعتر رسیدگی شود.

 23. سلام و احترام منطقه ۳شهرداری خیابان گاز مسلم شمالی ۱۱چندین ماهه که یک سمت کوچه جدول کشی ها رو انجام دادند و یکطرف کوچه انجام نشده؟؟ چرا نصفه کاره رها شده؟ همه خیابان های مسلم آسفالت مجدد شدن ولی مسلم شمالی ۱۱یا حبیب بن مظاهر ۱۲آسفالت خیلی خرابی داره درحالی که مالیات پرداخت کردیم چه کسی پاسخگوخواهد بود؟

 24. عدم نظافت وکیل اباد ۷۱.متاسفانه اصلا این کوچه نظافت نمیشه و مامور خدمات ندارد.حتی یک هفته ای هست که ۲تا کیسه زباله سرکوچه افتاده.باعث تأسف هست که یک تو این منطقه هیچ نظارتی نیست.

 25. سلام من تعجب می کنم از شهرداری منطقه ۱۰ مشهد که اینهمه در جاهایی که دیده می‌شود هزینه می‌کند. ولیکن در پیامبر اعظم ۵۵ گلریز 1 کوچه سوم که یک کوچه سه متری می باشد وحدود15 سال است آسفالت ندارد ومردمش هم توانایی آسفالت ندارند هیچگونه خدمتی انجام نمی دهد با توجه به آنکه بیش از چندین مرتبه اعلام داشته ایم هیچ رسیدگی نشده

 26. SM:
  سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما نسبت به زیبا سازی پارک جهان شهر، شهرداری برای روشنایی بعضی از خیابان های این پارک از نیرو خورشیدی استفاده کرده ولی دو هفته اخیر حدوداً 15 تا از باطری های مربوطه با توجه به حضور تعدادی از کارکنان انتظامات شهرداری بصورت شبانه روزی سرقت شده لطفاً تا همه باطری ها سرقت نشده پیگیری کنید
  با تشکر

 27. باسلام.. شهرداری منطقه2سری به طرحچی 33 ورودی شهرک امام سجاد مشهد و روستایه فریزی بزند آخه این چه چها راهی هست به همه چیز می‌خورد الی چها راه جاده خرابش تا جایه مرکز پسماند شهرداری که در طرحچی 25قرار دارد تمام مردم را کلافه کرده به جایه اینهمه بلوار که هر روز در حال اجرا هستن در اطراف مشهد سری هم به این مکان دور افتاده بزنید فقط موقع انتخابات که میشه شهردار و عوامل دورو برش میان یه شعار سر میدین که 6ماه دیگه درست میشه 10تا از این وعده هایه دروغین هر 6ماه میدن

 28. سلام شهرداری منطقه ۳ تابلو رسالت خیابان شهید ابراهیمی۱۰ و۲۱ سرقت شده دوماه پیش گفتم و هنوز در نصب تابلو اقدام نشده.
  پارکی در این محل در خیابان شیخ صدوق ۱۵ که در طرفی محل بازی کودکان کنار ان محل رفت امد معتادان لطفایک فکری به حال این وضع کنید تاب برای باز بچه ها توسط معتدان سرقت شده ولطفا دوربین مدار بسته در محل نصب کنید.

 29. سلام لطفا خیابان شهیدابراهیمی از خیابان طبرسی تا مسلم جنوبی اسفالت خیلی نامناسبی دارد که از بیست سال آسفالت نشده .لطفا پیگیری کنید.

 30. سلام آقایون شهردار چرا الان برف باریده فقط خیابانهای پهن و بزرگراها و بالا شهر راشن ونمک میریزید؟؟آیا خیابانها کوچه های خیابان توس و کشف سردار سلیمانی آدم زندگی نمیکنه الان نه میتونیم خودمون بیرون بریم نه ماشینها کل کوچه ها یخ زده دریغ از یک وجب ماسه یاشن

 31. سلام و خدا قوت، لطفاً به وضعیت نامناسب حجاب در مترو رسیدگی کنید فردا هممون باید جواب حضرت زهرا سلام الله علیها رو بدیم و جواب فرزندان به راه غلط رفته خودمون، یقین بدانید، شما در قبال فرهنگ و آرامش روانی جامعه هم مسئولید نه فقط آسایش مردم، نباید تسلیم بشید حتما را خوب و تاثیرگذار ی برای اجرای قانون هست

  1. با سلام آقای محمدیان، البته دموکراسی حکم میکنه که شما هم نظرات خودتون رو انعکاس بدهید ولی گویا متوجه نیستید که همین تنگ نظری ها و قادر نبودن به درک اوضاع امروز جامعه در حال تحول ایران کل نظام رو با خطر مواجه کرده. خواهش می‌کنم سطح اطلاعاتتونو بالا ببرید، بخوانید اخبار ایران و جهان رو در روزنامه ها و سایتهای ایران و خارج از ایران را و با دیدگاه‌های مختلف سیاستمداران و جامعه شناسان ایران و فعل و انفعالاتی که دشمنان ایران با توطعه های مختلف و همه جانبه در حال انجامش هستند تا به عمق خطر پی ببرید و انرژی خودتونو با این نظرات سطحی به هدر ندهید. خواهش هم می‌کنم از ابزار دین، مردم و شهدا مایه نگذارید چون مخالفین هم درست با همین ابزار و استدلال‌ها ولی در جهت مخالف شما و به مراتب قوی تر از شما وارد میدان شده‌اند. امروز مسائلی به مراتب مهم‌تر و خطرناک‌تر نظام و ایران را درگیر و تهدید میکنه و عنوان کردن چنین مطالبی عمق بی اطلاعی و سطحی نگری افراد رو نشان می‌دهد.

   1. سلام. نظر شما تاحدی صحیح است اما جسارتا کامل نیست. دچار ترس نباید بشیم. اینکه مشکلات مهم تری هست نباید باعث بشه که ما از موضوع حجاب هم غلفت کنیم. هر جا را که می شود درست کنیم.
    اتفاقا حجاب همان دیواری است که دشمنان دوست دارند آنرا بشکنند و وارد قلعه ما بشوند و بعدش همه چیز را نابود کنند. این حرف خود مسی علینژاد است.
    حجاب دستور خداست و واجب است. همان طور که مبارزه با دزدی نیز واجب است.
    از هموطنان میخواهم اگر دوست دارید جامعه ای سالم و امن داشته باشیم، هر کاری برای حفظ حجاب می توانید انجام دهید. احترام بسیار بالایی برای خانم هایی که حجاب کامل دارند قائل هستم. آنها در حال مبارزه با فرهنگ مخرب غربی هستند

    1. با سلام و احترام، قصد ندارم این بحث را طولانی کنم ولی نظری دارم در باره فرهنگ منحط و مخرب غرب. اول اینکه مسی علینژاد نه جامعه شناس٫ نه حقوقدان و نه پژوهشگر بزرگیست که بتوان به گفته هایش استناد کرد. ولی سئوال من اینه که استنباط شما از فرهنگ منحط غرب ریشه در کجا داره؟ آیا در غرب زندگی کرده اید؟ دوست یا اقوام نزدیکی در غرب دارید که این اطلاعات را بطور بیطرفانه به شما منتقل کرده‌اند؟ از اطلاعات آکادمیک یا رسانه‌ای شماست؟ بدون شک نظر شما برای فردی که به مدت طولانی در غرب زنگی کرده و حتی همسر غربی داره بشدت بیگانه است. اگر بنا را بر این بگذاریم که نجابت، حیا، پاکدامنی و وفاداری به مرد و خانواده ارتباطی با حجاب نداره به گمانم آن فرد غرب دیده به شما خواهد گفت که اکثر خانم های غربی٫ در عین آزادی کامل در داشتن صفات ذکر شده در بالا مثل نجابت٫ وفاداری و … اگر از ما بهتر نباشند بدتر نیستند و تمام نرم های یک خانواده خوب را بطور کامل رعایت می‌کنند و نکته مهم٫ چون در اکثر کشورهای غربی خانم ها از نظر مادی تا حدی تامین هستند پس عشق واقعی و خواستن نقشش بیشتره تا نیاز مادی و احتیاج.
     در غرب هم٫ مثل ایران ما فساد هست، البته در غرب لیبرالیسم لباسی فساد تلقی نمیشه. از نظر آنها بی حجابی فساد و گناه نیست. گناه چیز دیگریست. ضمنن نوشتید حجاب دستور خداست. خود متدینین ما در ایران لیست بلندی از دستورات خدا را ارائه می‌دهند که بعضی نه تنها انجام نمی‌شوند بلکه‌ در فرهنگ عمومی کاملا جا افتاده و به امری پذیرفته شده تبدیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

1- هر سازنده بنایی بالاخره گذرش به کمیسیون ماده صد خواهد افتاد. آموزش ویدئویی قواعد کمیسیون ماده صد و نحوه نگارش لایحه دفاعیه آن را از منو بسته آموزشی خریداری نمایید تا این کمیسیون را بشناسید و خود بتوانید نسبت به نگارش لایحه دفاعیه اقدام نمایید.

2- در این سایت می توانید شهردار مشهد را نقد کنید. در صفحه مربوط نسبت به درج دیدگاه در خصوص نقاط قوت و ضعف اقدام نمایید.

3- لطفا برای ارتباط با ما قبل از تماس تلفنی، از پیام رسان های سروش یا ایتا استفاده نموده و مستندات و تصاویر را ارسال نمایید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استرفتن به فروشگاه