محاسبه آنلاین عوارض تراکم مازاد غیر مسکونی (تجاری، اقامتی، صنعتی، …)، مشهد ۱۳۹۹

مقدمه

در این صفحه می توانید قبل از گرفتن مجوز ساخت از شهرداری (در قالب اخذ پروانه یا اصلاح پروانه)، عوارض خلاف ضابطه از جنس پیشروی طولی یا طبقه مازاد مربوط به کاربری های غیر مسکونی را بر اساس جدیدترین ضوابط محاسبات درآمدی شهرداری مشهد محاسبه و برآورد نمایید. دقت این محاسبات بیش از ۹۰ درصد می باشد.

نکات مهم

شهروند گرامی دقت داشته باشید که برآورد اعلام شده زیر مربوط به وقتی است که شما در حال اخذ مجوز از شهرداری می باشید و بعد از گرفتن مجوز اقدام به ساخت و ساز می کنید. اگر به هر دلیلی شهرداری با تراکم درخواستی شما موافقت نکند و بدون مجوز بسازید، مبالغ فوق دیگر معتبر نیست، بلکه مبلغ جریمه در کمیسیون ماده صد تعیین می گردد که ضمن غیر قابل برآورد بودن، بسیار گران تر از مبالغ فوق می باشد.

سایر نکات مهم به قرار زیر است:

  • این محاسبه مخصوص سال ۱۳۹۹ می باشد. یعنی افرادی که در سال ۹۹ قصد دارند مجوز ساخت از شهرداری مشهد بگیرند.
  • توجه داشته باشید که این برآورد قیمت ها، مربوط به زمانی است که شما از شهرداری پروانه (مجوز) ساخت بگیرید. اگر بدون مجوز و پروانه بسازید، دیگر این قیمت ها معتبر نخواهد بود و پرونده شما به کمیسیون ماده صد ارسال خواهد شد. آنگاه مبلغ جریمه تخلفات شما را کمیسیون ماده صد تعیین خواهد نمود. توصیه اکید ما این است که حتی الامکان در دام کمیسیون ماده صد نیفتید که جریمه های آن بسیار سنگین است. هر چه می خواهید بسازید را ابتدا مجوز بگیرید.
  • برای امکان نمایش این محاسبه گر، لازم است از آخرین نسخه مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید. مرورگر اینترنت اکسپلولر ممکن است عمل نکند.
  • این محاسبه فقط مختص املاک غیر مسکونی (تجاری، اقامتی، صنعتی، . . . ) شهر مشهد می باشد. توجه داشته باشید که شهرداری هر شهری ضوابط درآمدی متفاوت داشته و با فرمول های خاص خود عوارض پروانه را محاسبه می کند. بنابراین قابل تعمیم به سایر شهرها حتی شهرهایی مثل شاندیز و طرقبه، که چسبیده به مشهد هستند، نیست.
  • برای دسترسی به عوارض یک ملک لازم است این موارد را بدانید: مساحت زمین، میزان تراکم قانونی ملک ، کاربری مصوب و قانونی ملک و عرض معبر آن.
  • چنانچه مایل باشید، به جهت اطمینان صد درصدی یا دریافت ریز جزئیات محاسبات انجام شده، می توانیم با دریافت هزینه، نسبت به برآورد دقیق عوارض مد نظر شما اقدام نماییم.
  • چنانچه ارتفاع سقف ها مازاد بر ارتفاع مجاز می باشد، لازم است محاسبات در ضریب افزایشی عوارض ارتفاع نیز ضرب گردند. برای محاسبه این ضریب به این صفحه مراجعه نمایید: محاسبه آنلاین عوارض افزایش ارتفاع
  • توجه داشته باشید که قیمت منطقه ای دارایی که در اینجا آمده است، ارزش معاملاتی املاک است که توسط سازمان امور مالیاتی تهیه می شود و مبنای محاسبات شهرداری است. و این قیمت منطقه ای با قیمت خرید و فروش روز ملک تفاوت زیادی دارد. قیمت منطقه ای مورد استفاده در شهر مشهد در سال ۱۳۹۹ را با کلیک بر روی این لینک ها دریافت نمایید: ارزش معاملاتی مصوب سال ۱۳۹۷ مشهد (ملاک عمل در سال ۹۹)
  • اگر ملک شما در حریم شهر واقع است و داخل بلوک های نقشه ارائه شده نیست، یا اینکه زمین سند دار نبوده (قولنامه ای است) و یا اولین مراجعه این ملک به شهرداری می باشد، این محاسبات مناسب شما نیست، لذا در این صورت کلید (رمز) را خریداری ننمایید.
  • هر گونه نظر، پیشنهاد، انتقاد، احساس و یا صحبتی دارید را در بخش “ارسال دیدگاه” در پایین همین صفحه سایت مطرح تا به آن پاسخ دهیم.

محاسبه آنلاین عوارض پیشروی طولی و طبقه مازاد (تراکم مازاد) با کاربری تجاری، اقامتی، صنعتی …

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: