محاسبه آنلاین عوارض افزایش ارتفاع- رایگان

1- مقدمه

در ضوابط شهرسازی شهرداری مشهد، بابت ارتفاع مجاز ضوابطی وجود دارد. به عنوان مثال در یک ساختمان مسکونی، حداکثر ارتفاع کف طبقه تا کف طبقه بعدی می بایست 3.5 متر باشد. یا در طبقه همکف یک ساختمان با کاربری تجارتی، حداکثر ارتفاع 5 متر می باشد.

بنابراین افرادی که مازاد بر این ارتفاع تعیین شده، قصد احداث بنا داشته باشند، عوارضی با نام عوارض افزایش ارتفاع به ایشان تعلق خواهد گرفت

2- میزان عوارض افزایش ارتفاع چقدر است؟

در مصوبه “اصلاح و بازنگری تعدادی از مصوبات درآمدی مشهد برای اجرا از ابتدای سال 1399” شورای اسلامی شهر مشهد، که در بهمن ماه 1398 به تصویب رسید، در هر کدام از سرفصل های محاسبه عوارض پروانه مسکونی، پروانه غیر مسکونی (پذیره تجاری، اقامتی، اداری، صنعتی، …) و همچنین عوارض افزایش بهره برداری (که در عرف به آن تغییر کاربری گفته می شود)، تبصره ای آمده است که در آن نحوه محاسبه و اخذ این عوارض ذکر شده است.

فرمول محاسبه این عوارض همه جا ثابت و برابر زیر است:
مساله اینجاست که استفاده از ریشه سوم یک عدد، امری بسیار نادر در ضوابط و محاسبات درآمدی عوارض شهرداری ها می باشد که بهرحال شورا و شهرداری مشهد این کار را انجام داده اند. اما اکثر ماشین حساب های معمولی قادر به محاسبه این عدد نمی باشند.

ما این محاسبات را در اینجا به صورت آنلاین خدمت شما ارائه می کنیم.

3- چگونه این عوارض را برای ملک خویش برآورد کنیم؟

برای اینکه اصولا بدانید این عوارض افزایش ارتفاع چیست و اینکه بتوانید این عوارض را در مورد ساختمانی که خود قصد احداث دارید، برآورد کنید، ویدئوی زیر را ببینید و بعد وفق آن در بخش زیر نسبت به انجام محاسبه اقدام نمایید:

آموزش محاسبه عوارض افزایش ارتفاع
نحوه برآورد عوارض افزایش ارتفاع

آموزش محاسبه عوارض افزایش ارتفاع

برای دانلود فیلم فوق (با مدت زمان 5 دقیقه)، روی این لینک راست کلیک کرده و Save link as . . . را انتخاب نمایید: دانلود

4- محاسبه آنلاین عوارض افزایش ارتفاع

اطلاعات زیر را با توجه به توضیحات ذیل آن، تکمیل نمایید تا ضریب افزایشی ناشی از افزایش ارتفاع و درصد آن بلافاصله محاسبه گردد:

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سيد مجتبي فرشچي

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام. اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات محاسبه آنلاین عوارض ، 2-ویدئوهای آموزشی.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام بر شما؛

سید مجتبی فرشچی

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: