محاسبه آنلاین حق الزحمه خدمات مهندسین ناظر و طراح، استان های تهران و خراسان رضوی- ۱۳۹۹

در این صفحه می توانید به آسانی و با دقت بالا، حق الزحمه خدمات مهندسین را هنگام ساخت و ساز ملک خویش محاسبه نمایید. یا اینکه ممکن است به عنوان یک مهندس بخواهید میزان حق الزحمه خود برای انجام خدمات مهندسی در املاک مختلف (با توجه به اینکه ملک در کدام یک از ۴ گروه ساختمانی قرار می گیرد) محاسبه نمایید.

این تعرفه که مخصوص استانهای تهران و خراسان رضوی (شامل شهرهای تهران و مشهد) می باشد، برای سال ۱۳۹۹ ملاک عمل می باشند.

لطفا نکات مهم زیر را مد نظر قرار دهید

نکات مهم

 1. این محاسبات در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱ به روز رسانی شده است.
 2. در تبصره ۱ ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی نظام مهندسی و کنترل اجرای ساختمان، ساختمانها به شرح زیر به ۴ گروه تقسیم شده اند. این ۴ گروه، رکن اصلی در تعیین تعرفه خدمات مهندسی هستند که در اینجا این نکته به خوبی در محاسبات منعکس یافته است. ماده ۱۲ و تبصره ۱ آن در زیر آمده است:
  ماده ۱۲ـ به منظور تعیین حدود صلاحیت و ظرفیت اشتغال دارندگان پروانه اشتغال در مهندسی ساختمان، فعالیتهای مهندسی بر اساس پیچیدگی عوامل و حجم کار به چهارگروه، “الف”، “ب”، “ج” و “د” تقسیم میشود.
  تبصره ۱ـ برای تعیین فعالیتهای مهندسی در بخش ساختمان، ساختمانها به چهار گروه به ترتیب زیر تقسیم میشوند:
  گـروه “الف” بـا مقیـاس کـاربری محله (۱) تا (۲) طبقه ارتفاع از روی زمین یا حداکثر زیربنای (۶۰۰) مترمربع.
  گـروه “ب” بـا مقیـاس کـاربری ناحیـه (۳) تا (۵) طبقه ارتفاع از روی زمین یا حداکثر زیربنای (۲۰۰۰) مترمربع.
  گـروه “ج” بـا مقیـاس کاربری منطقه (۶) تا (۱۰) طبقه ارتفاع از روی زمین یا حداکثر زیربنای (۵۰۰۰) مترمربع.
  گروه “د” با مقیاس کاربری شهر بیش از (۱۰) طبقه ارتفاع از روی زمین یا بیش از (۵۰۰۰) مترمربع.
 3. با توجه به بند فوق، تعداد طبقات ساختمان را بدون در نظر گرفتن زیرزمین درج نمایید اما هنگام ورود مساحت زیربنا، طبقات زیر زمین را نیز در نظر بگیرید.
 4. در صورتی که به ریز هزینه های دریافتی هر یک از مهندسین ناظر یا طراح نیاز ندارید، دکمه “نمایش/ عدم نمایش جزئیات” را بفشارید تا این جزئیات نمایش داده نشوند.
 1. از آنجایی که مایلیم محاسبات این صفحه به صورت دقیق ملاک عمل مهندسین محترم هنگام دریافت تعرفه و همچنین ملاک برنامه ریزی و پیش بینی هزینه توسط مالکان و سازندگان محترم قرار گیرد، خواهشمند است هر گونه نقطه نظر و پیشنهاد خود در خصوص این محاسبات را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه درج نمایید. ارسال دیدگاه (کامنت) نیاز به عضویت در سایت ندارد.

محاسبه آنلاین هزینه خدمات مهندسی به قرار زیر است

بعد از انتخاب گزینه مد نظر، کمی درنگ کنید تا تغییرات در صفحه محاسباتی اعمال شوند (نیازی به زدن دکمه اینتر برای دریافت نتیجه نیست).

هزینه مهندس ناظر (خدمات مهندسی) هنگام ساخت و ساز چقدر می شود؟

با توجه به محاسبات برخط ارائه شده در این صفحه و بعد از ورود شهر، تعداد طبقات و مساحت زیربنا، می توانید هزینه ای که بابت خدمات مهندسی (طراحی و نظارت) بایست بپردازید را محاسبه نمایید.

ساختمان من متعلق به کدام گروه ساختمانی «الف»، «ب» ، «ج» یا «د» قرار دارد؟

در سامانه محاسبات برخط این صفحه، بعد از ورود تعداد طبقات روی زمین و مساحت زیربنا، می توانید به این نکته که ساختمان شما متعلق به کدام گروه ساختمانی است پی ببرید. این آیتم بعد از درج مساحت زیربنا نمایش داده خواهد شد.

دانلود تعرفه خدمات مهندسی : تهران + مشهد

دانلود تعرفه خدمات مهندسی شهر تهران – ۱۳۹۹

دانلود تعرفه خدمات مهندسی شهرستانهای استان تهران – ۱۳۹۹

دانلود تعرفه خدمات مهندسی مشهد و شهرستانهای استان خراسان رضوی – ۱۳۹۹

آیا محاسبه آنلاینی وجود دارد که بتوانم پیش بینی کنم عوارض شهرداری چقدر خواهد شد؟

بله. از منو محاسبات آنلاین عوارض در همین وب سایت می توانید، خودتان و به صورت برخط، عوارض شهرداری مشهد را هنگام اخذ پروانه ساخت یا طبقه اضافه در کاربری های مسکونی، تجارتی، اقامتی، صنعتی و امثال آن، محاسبه نمایید.

۴.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام اقای مهندس وقت بخیر و خسته نباشید من سعی کردم رابطه محاسبه اعداد بدست امده از جدول محاسبه نظارت و طراحی رو بدست بیارم که نشد و یک رابطه منطقی نتونستم پیدا کنم امکانش هست رابطه محاسبه بدست امده رو برام شرح و یا روش محاسبه رو به صورت اکسل برام شرح بدید بسیار از حسن همکاری شما سپاسگذارم

 2. سلام.ببخشید من مالک هستم هزینه را باید به چه صورت پرداخت کنیم؟به سازمان نظام مهندسی یا شخصا به مهندس ناظر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

1- هر سازنده بنایی بالاخره گذرش به کمیسیون ماده صد خواهد افتاد. آموزش ویدئویی قواعد کمیسیون ماده صد و نحوه نگارش لایحه دفاعیه آن را از منو بسته آموزشی خریداری نمایید تا این کمیسیون را بشناسید و خود بتوانید نسبت به نگارش لایحه دفاعیه اقدام نمایید.

2- در این سایت می توانید شهردار مشهد را نقد کنید. در صفحه مربوط نسبت به درج دیدگاه در خصوص نقاط قوت و ضعف اقدام نمایید.

3- لطفا برای ارتباط با ما قبل از تماس تلفنی، از پیام رسان های سروش یا ایتا استفاده نموده و مستندات و تصاویر را ارسال نمایید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق