میزان افزایش عوارض ساختمانی شهرداری مشهد در سال ۱۴۰۰

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید در سال ۱۴۰۰ عوارض ساختمانی شهرداری مشهد تقریبا به تناسب تورم افزایش یافته است .

وفق مصوبه شماره ش/۵/۹۹/۱۸۵۰۲ ، از ابتدای سال ۱۴۰۰ بهای برخی خدمات و عوارض شهرداری مشهد با ضرایب افزایشی زیر محاسبه خواهد شد.

بدین ترتیب که وفق تصویر و نقشه مصوبه که در ادامه آمده است، حداقل افزایش عوارض ۲۴ درصد و حداکثر آن ۳۹ درصد می باشد.

بدین ترتیب که با توجه به حوزه درآمدی و میزان برخوردار بودن منطقه، در حوزه یک درآمدی ضریب ۱.۳۹، در حوزه دو درآمدی ضریب ۱.۳۶، در حوزه سه درآمدی ضریب ۱.۲۹ و در حوزه های چهار و پنج درآمدی ضریب ۱.۲۴ اعمال می گردد.

لذا کافی است ببینید محل ملک شما در کجای نقشه قرار دارد و آنگاه با توجه به راهنمای نقشه، ببینید میزان افزایش عوارض شهرداری چقدر خواهد بود.

توجه شود که این افزایش قیمت ها برای عوارض زیر اعمال خواهد شد و تقریبا می توان گفت که تمام عوارض ساختمانی شهرداری را در بر می گیرد و سازندگان بنا با آن مواجه خواهند بود:

  • عوارض زیربنای مشمول تراکم ساختمان
  • عوارض پذیره (تجاری، اداری، اقامتی، صنعتی، …)
  • عوارض بر افزایش ارزش بهره برداری اعیان (تغییر کاربری) به جز موارد کارشناسی
  • عوارض کسب و پیشه
  • عوارض پیش آمدگی در معبر (بالکن یا کنسول)
  • عوارض کسری پارکینگ
  • عوارض واحد اضافه
  • . . . . (به مصوبه رجوع نمایید)

برای مشاهده تصویر مصوبه شورای شهر مشهد با سایز بزرگ، بر روی تصویر کلیک نمایید:

افزایش عوارض شهرداری در سال 1400
افزایش عوارض شهرداری در سال ۱۴۰۰
۵/۵ - (۶ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

طی سالهای 85 لغایت 94، یعنی 9 سال در بخشهای شهرسازی و درآمد شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام (با عنوان رئیس اداره درآمد). اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان قرار دهم، در قالب: 1- خدمات مرتبط با شهرداری، 2-ویدئوها و متون آموزشی. --------> بدون وجود یک رسانه قوی، منسجم و تخصصی که عملکرد شهرداری و شورای شهر را نقد کند، راه به جایی نمی بریم. مردم باید دقیقا بدانند در شهرداری مشهد چه می گذرد . . . نظارت گسترده مردمی نیاز است با ابزار فناوری اطلاعات که متاسفانه فعلا نداریم . . .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: