شورای اجتماعی محلات مشهد

مسئولین و متخصصین مدیریت شهری، تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی شهرنشینی و توسعه پایدار شهری را در توسعه اجتماعات و انجمن های محلی و ورود عملیاتی رویکرد مردم محوری در مدیریت شهری می دانند.

۱- سطوح مشارکت در اجتماعات محلی

چهار سطح برای مشارکت در اجتماعات محلی قابل‌تعریف می‌باشد:

سطح اول: تسهیم اطلاعات (شناخت ظرفیت‌ها و دارایی محله و شناسایی آسیب‌ها و مشکلات)
سطح دوم: مشاوره و نیازسنجی با کمک اعضای شورای محله، کارشناسان شهرداری و افراد ذی‌نفوذ
سطح سوم:تصمیم سازی و تصمیم گیری
سطح چهارم:اقدام و عمل

۲- مشهد پیشتاز شورای اجتماعی محلات

اولین شوراهای اجتماعی محلات در شهر مشهد از سال ۱۳۹۱ و در چارچوب ۱۵۷ محله ذیل نظر معاونت فرهنگی شهرداری مشهد شکل گرفت

ارتقا کیفیت خدمات شهرداری و رضایتمندی شهروندان در گرو مشارکت حقیقی و عملی شهروندان با مدیریت شهری از جمله اهداف اصلی شهرداری مشهد در راه اندازی این تشکیلات مردمی بیان شده است.
شورای اجتماعی محله شامل ساکنین محله و نمایندگان نهادهای شهرداری، کلانتری، مسجد، فرمانداری، مرکز بهداشت،تشکل مردمی، مدارس و کسبه می باشد که در هرمحله،دغدغه‌ها، مسائل و پیشنهادات مرتبط با موضوعات اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری، بهداشتی و… در محله خود مطرح می‌نمایند تا امکان رسیدگی و ارتقا آسایش و رفاه شهروندان محقق گردد.به همین منظور  اگر تمایل به حضور عضویت در مجامع داوطلبی این نهاد عمومی رادارید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

پس از ثبت درخواست عضویت، رأی‌گیری و در صورت دارا بودن رأی لازم، برای دو سال در این نهاد حضورداشته باشند.قابل‌ذکر است شورای اجتماعی محله دارای ردیف اعتبار۵ درصد اعتبارات عمرانی است.

مدارک موردنیاز جهت ثبت درخواست:

  • تصویر کارت ملی
  • تصویر صفحات شناسنامه
  • عکس فرد متقاضی
  • تصویر آخرین مدرک تحصیلی
  • تصویر قولنامه یا سند منزل محل سکونت
  • تصویر جواز کسب یا مجوز فعالیت(برای کسبه)
  • تصویر مجوز فعالیت( برای تشکل‌های مردم‌نهاد)


فرآیند عضویت در شورای اجتماعی محلات مشهد

۵/۵ - (۳ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

شکیبامنش

متخصص سرمایه گذاری طرح های شهری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد - نویسنده مطالب و درس آموخته های تخصصی در حوزه شهرسازی و سرمایه گذاری - کارشناس ارشد شهرسازی - پایه2 طراحی و نظارت شهرسازی نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی - دارای سوابق مشاوره،کارشناسی و مدیریتی در حوزه شهرسازی ، شهرداری و سرمایه گذاری- عضو اصلی انجمن مدیریت پروژه ایران
دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه سوالی در خصوص خدمات و یا آموزشهای ما دارید، از طریق واتساپ {09150707678} ارتباط بگیرید.
روی آیکن زیر مجدد کلیک کنید: